У "Довженко-Центрі" пройшов черговий обшук

Оновлюється
. Фото: Оля Носко

Співробітники Служби безпеки України знову прийшли з обшуком до "Довженко-Центру". Про це 15 лютого повідомили у соцмережах інституції.

"Сьогодні в Довженко-Центрі відбувся черговий обшук, який проводили співробітники Служби безпеки України. Чому задіяна саме СБУ — невідомо. Привід: відкрита справа на Олену Гончарук", — йдеться у повідомленні Центру.

Олена Гончарук виконувала обовʼязки генеральної директорки "Довженко-Центру" з 2021 року, оскільки Міністерство культури, у чиєму підпорядкуванні перебувала інституція, так і не підписало з нею контракт. 3 лютого стало відомо, що проти неї відкрили кримінальне провадження.

Згідно з постановою, підставою для відкриття справи стали матеріали та Акти перевірок діяльності центру, якими встановлено порушення законодавства в частині публічних закупівель, розпоряджання державними коштами та управління державним майном. Потерпілим у документі зазначено Державне агенство з питань кіно.

У ході обшуку, попри заперечення співробітників Центру і адвоката, СБУ вилучило оригінали всіх наказів з 2021 по 2023 рік, що стосуються кадрових питань, та договори оренди. За інструкцією, ці документи мають зберігатися на підприємстві протягом 75 років.

7 лютого "Довженко-Центр" уже отримував запит від слідчого Національної поліції щодо видачі документів — договорів, рахунків, замовлень, зарплатних відомостей тощо, починаючи з 15 квітня 2021 року.

У коментарі для Суспільне Культура Олена Гончарук зазначила: "Ми зацікавлені у встановленні істини. Нам приховувати нічого, тому Центр відповідатиме на запити правоохоронних органів, як те передбачено законодавством".

А у інтервʼю додала, що необхідні документи уже надавались та Держкіно отримувало їх.

"Органи управління наче постійно мають доступ і право запитувати у нас інформацію в належний спосіб. І коли потрібно вони це роблять. А коли потрібно – Держкіно приховують, що отримують від нас документи і розганяється інформація, що Центр не надає документів", — зазначила вона.

Суспільне Культура відправило запит до "Довженко-Центру" та чекає на відповідь.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

Що відомо про конфлікт Держкіно та "Довженко-Центру"?

  • "Довженко-Центр" ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.
  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-центру" Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого провели новий конкурс на посаду генерального директора закладу, який знову виграла Олена Гончарук, набравши 6 голосів від конкурсної комісії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!