З металу "Азовсталі" і комбінату Ілліча: культурний простір "Модуль тимчасовості" відкрився у Києві

. Фото: надано пресслужбою

17 лютого на Контрактовій площі в Києві відкрився новий проєкт команди don’t Take Fake "Модуль тимчасовості" (MOT).

Двоповерховий тимчасовий культурний простір, побудований з 27 контейнерів-модулів. Тут протягом трьох місяців показуватимуть роботи світових та українських художників, а також проведуть серію кінопоказів і лекцій.

Мета проєкту — привернути ще більше уваги до України та зібрати кошти на відновлення культурних установ, які постраждали внаслідок російської агресії.

У команді don’t Take Fake зазначають, що МОТ — "це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати".

Культурний простір "Модуль тимчасовості" відкривається в Києві. Надано пресслужбою

"Тимчасово окуповані регіони, тимчасово розділені родини, статус тимчасового захисту і врешті — тимчасова війна. Тимчасовість усього навкруги дає нам поштовх до руху. Адже будь-яка тимчасовість має своє закінчення, а за ним — новий вектор для дій"

"Ми живемо в часи, коли мистецька реакція на події має вплив на мільйони людей. Мистецтво — універсальна мова, — пояснюють у MOT. — Не треба говорити французькою, португальською чи корейською, щоб зрозуміти художника, народженого в іншій країні. Але кожен з них може бути почутим усім світом і допомогти почути інших".

Що буде всередині?

Виставка

Основа "Модуля тимчасовості" — виставковий простір, де протягом трьох місяців буде представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу.

Серед українців:

  • Жанна Кадирова,
  • Марія Куліковська,
  • Роман Мінін,
  • Олексій Кондаков,
  • Олексій Сай,
  • Нікіта Кравцов,
  • Володимир Манжос (WAONE).

З повним списком учасників можна ознайомитися тут.

Спеціальні події

На період своєї роботи МОТ у колаборації з Docuday UA та "Довженко-Центром" також стане майданчиком для кінопоказів. А ще тут відбуватимуться перформанси, лекції та дискусії.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

Гіфстор

Це, за словами організаторів, своєрідний сувенірний магазин. Більшість речей у ньому — лімітовані колекції у співпраці з українськими митцями та брендами. Крім того, тут можна буде придбати "частинку" МОТ — контейнери з гіпсу та кераміки, створені вручну українськими майстрами.

MOT працюватиме без вихідних протягом трьох місяців, до 14 травня: з 12:00 до 19:00 — у будні та з 11:00 до 20:00 — у вихідні.

Культурний простір "Модуль тимчасовості" відкривається в Києві. Надано пресслужбою

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!