Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023"

. Фото: vesna__music/Instagram

7 лютого у Чехії визначили свого представника на "Євробачення-2023". Ним став гурт VESNA із піснею "My sister's crown" ("Корона моєї сестри").

Вперше за 15 років у Чехії відбулася пряма трансляція пісень, які змагалися у відборі на "Євробачення". Замість того, щоб обрати переможця під час шоу, глядачі мали змогу проголосувати через офіційний застосунок конкурсу.

Остаточна кількість голосів за конкурсантів сумувалась у пропорції 30% від Чехії та 70% від інших країн. Гурт VESNA загалом отримав 10,584 бали.

VESNA — празький гурт, який очолює співачка, композиторка і авторка текстів Патриція Фуксова. Постійні учасники гурту з Чехії, Словаччини та Росії. У пісні "My sister's crown" ("Корона моєї сестри") також беруть участь болгарська реперка Таніта Янкова та українська музикантка Катерина Ватченко.

Гурт уже випустив два альбоми, а у 2019 році був номінований на премію Anděl. Вони також виступали на розігріві у норвезької співачки Аврори.

Їхня пісня для Євробачення підкреслює сестринські стосунки та жіночу силу, пояснює Патриція Фуксова: "Я не хотіла писати лише про особисте, а про те, що стосується нас усіх. Натхненням став наш гурт, в якому разом працюють шість особистостей з різними здібностями та думками. Оскільки ми поважаємо і підтримуємо один одного, грати разом — це дивовижно".

Гаслом пісні став хештег #chooseloveoverpower, тобто "обирай любов, а не силу".

"Євробачення-2023": цікаві факти про конкурсантів

Після оголошення учасників Національного відбору у Чехії у соцмережах спалахнуло обговорення: чи є конкурсна пісня гурту підтримкою України?

"Давно-давно у слов'янському королівстві панували любов та братерство. До того дня, коли настала тінь і все було забуто", – йдеться у відео.

Зокрема, користувачі у Twitter зазначали, що кліп створений у формі казки про дружбу сестер-слов'янок, які посварилися, а також там діє третя сила, яка протидіє злагоді між сестрами.

Одна з учасниць колективу – співачка Олеся Очеповська — родом із Росії. Вона доєдналася до гурту у 2018 році. Користувачі мережі знайшли фото брата музикантки у російській формі, яке той опублікував ще на початку 2020 року. За словами самої дівчини, він не служить та виступає проти війни.

Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023". Фото: @thanatos_ka/Twitter

67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль. Гранд-фінал відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня 2023 року. Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2023".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!