Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку: програма подій

. Фото: ВСЛ/Facebook

7 лютого на сайті Мистецького фестивалю "Книжковий Арсенал" зʼявилася програма подій на Вільнюському книжковому ярмарку (Vilniaus knygų mugė), який відбудеться 23-26 лютого.

"Спеціальна програма подій стане продовженням партнерства та програмної співпраці міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" та Литовського інституту культури", – зазначила координаторка заходу Юлія Козловець.

Спеціальна програма складається з подій, які відображають традиційний підхід "Книжкового Арсеналу", а це мультидисциплінарність, пошук актуального контенту, робота з різноманітними форматами та орієнтація на різні аудиторії.

Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку. Фото: Книжковий Арсенал

У програмі можна знайти:

 • дискусію про професійну солідарність українських та литовських письменників та волонтерів;
 • публічну розмову про творчі практики, творчі інструменти опору представників наших креативних спільнот;
 • поетичні читання українських та литовських поетів, книжкові презентації.

"Довженко-Центр" теж долучився до програми: у межах фестивалю відбудеться кінопоказ фільму Олександра Довженка "Земля" та обговорення того, як цей фільм "змінив кінематограф", а документальний кіноперформанс STRICHKA розповість історії людей, які вимушено залишили свої міста, тікаючи від війни.

Упродовж усіх днів ярмарку працюватимуть виставки: Illustrated Ukraine від Клубу ілюстраторів Pictoric та Agrafka picturebook makers від творчої студії "Аґрафка".

На запрошення "Книжкового Арсеналу" до програмі долучаться:

 • дитяча письменниця та поетка Катерина Міхаліцина;
 • письменник Андрій Любка;
 • поетка Галина Крук;
 • художник Євген Арлов;
 • поетка, перформерка Гаська Шиян;
 • кінознавиця Альона Пензій;
 • ілюстратори клубу Pictoric (Олена Старанчук і Олег Грищенко);
 • ілюстратори артстудії Аґрафка (Романа Романишин і Андрій Лесів).
"Книжковий Арсенал" назвав найгарніші книжки 2022 року

Також на ярмарку Український інститут книги представить національний стенд, який експонуватиме добірку актуальних книжок українських видавців та стане центральним місцем зустрічі аудиторії ярмарку з українською книгою, видавцями, авторами.

"Дати голос Україні — це наш обов’язок і бажання, не лише в Литві, а й на міжнародному рівні"
Рута Нанартавічуте

"Минулого року, в лютому, Вільнюський книжковий ярмарок став місцем негайної підтримки для України, і досі таким залишається. Для нас найочевидніший крок — це запропонувати платформу (...) аби вони могли говорити про найактуальніші питання, а також ділитися багатою культурою своєї країни", — зазначила керівниця відділу програм і проєктів Литовського інституту культури Рута Нанартавічуте.

Повну програму можна переглянути тут.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!