Литовський рок-музикант Андрюс Момантовас виконав свій трек "Laužo šviesa" українською мовою

. Фото: Andrius Mamontovas/Facebook

Литовський музикант Андрюс Момантовас, колишній фронтмен гурту "Foje" заспівав пісню "Laužo šviesa" українською мовою. Відео зʼявилось на YouTube 19 січня.

Переклад українською мовою зробила письменниця і режисерка Ірина Цілик. Вона розповіла, що пісня "Laužo šviesa" перекладається як "Світло багаття" або "Світло від ватри". І вона входить до 20-ки найвідоміших литовських пісень ХХ ст.

"Крім того, мушу зазначити, Андрюс написав мені: "Хочеться вірити, що пісня збере гроші, які я всі передам на підтримку української боротьби". Я зворушена безкінечною підтримкою наших литовських братів і сестер. Ваша дружба безцінна", — додала Цілик.

Пісня входить до альбому литовського рок-гурту "Foje" "Geltoni krantai", що вийшов у 1989 році.

У 1995 році Андрюс Момантовас розпочав успішну сольну кар'єру. Зокрема, у 2006 році він зібрав супергурт з зірок литовського шоубізнесу LT United та брав участь у "Євробаченні". Гурт зрештою у фіналі конкурсу в Афінах зайняв шосте місце із піснею "We are the Winners".

У березні 2022 року гурт знову зібрався у тому ж складі, щоб переспівати трек, але зі словами підтримки Україні. У ній також прозвучала фраза — "Русскій воєнний корабль..." та слова "Слава Україні", "Героям Слава".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!