. Дніпровська міська рада

За версією словника сучасної української мови та сленгу "Мислово" словом 2022 року стала фраза "Русскій воєнний корабль, іді…". Про це 6 січня повідомили на сайті проєкту.

"Вираз, по суті, є рімейком української національної ідеї, сформульованої Лесем Подерв’янським ще у 2014 році, — "від*ться від нас". Найширше використання цього та інших ненормативних висловів усіма шарами суспільства демонструє трансгресію суспільних норм, характерну для війни", – пояснюють у "Мислово".

Там також додають, що ця відповідь українського захисника острова Зміїний росіянам стала лейтмотивом спротиву України російській збройній агресії.

Острій Зміїний, де вперше вимовили цю фразу. Уражені російські позиції на Зміїному. Фото: Defense Express

2022 року всі претенденти на звання "слова року" були пов’язані з війною:

  • "Доброго вечора, ми з України!" – мем-вітання російсько-української війни;
  • "катастрофа" – війна є багатовимірною катастрофою: соціальною, економічною, екологічною, а також персональною катастрофою для мільйонів людей;
  • "біженці/переселенці" – мільйони людей були змушені покинути свої домівки;
  • "ЗСУ" – як символ віри українців у перемогу;
  • "волонтер, доброволець" – як і вісім років тому тисячі людей за покликом серця об’єдналися у боротьбі проти ворога;
  • "геноцид, терор" – ця війна має геноцидальний характер, і Росія застосовує терористичні методи;
  • "допомога" – міждержавна та міжлюдська допомога мали надзвичайне значення для успіху українського спротиву.

У 2021 році словом обрали "вакцину", а у 2020 – "коронавірус". Загалом "Мислово" обирає слово року вдесяте. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!