Українські волонтери закликають зберегти памʼять про активістів, що загинули внаслідок війни

. Херсонщина. Люди стоять в черзі отримати гуманітарну допомогу від київських волонтерів, 29 листопада 2022 Фото: Алевтина Ковальчук

5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. Українська Волонтерська Служба разом із платформою памʼяті "Меморіал" закликає зберегти памʼять про українських волонтерів та активістів, що загинули внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

"Наша мета — вкотре нагадати світові про всі ті злочини, які вчиняє Росія на території України: переслідування, катування та вбивства цивільних, серед яких особливу небезпеку відчувають волонтери та локальні активісти", – наголошує керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко.

Окупанти свідомо та цинічно вбивають: розстрілюють гуманітарні конвої та авто з людьми, які намагаються виїхати з окупованих міст, ціляться в пункти видачі гуманітарної допомоги, викрадають та утримують у підвалах, організовують катівні.

Більше історій про волонтерів можна прочитати на платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia.

"Жодне ім'я не може бути забутим. Кожен загиблий – це глибокий біль для всієї України. За кожною цифрою статистики стоять реальні люди з їхніми мріями та планами, минулим та близькими, що приречені переживати страшну втрату", – додають у Службі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!