У Києво-Печерській лаврі прокоментували кримінальне провадження СБУ через прославляння Росії

. Фото: сайт Києво-Печерської Лаври

12 листопада в одному з храмів Національного заповідника Києво-Печерська лавра, що нині належить Православній церкві московського патріархату, під час богослужіння у храмі звучали тези пропагандистського характеру та прославляння Росії. Через це Служба безпеки відкрила кримінальне провадження. У самій Лаврі цей інцидент прокоментували журналістам Суспільного.

"Це є факт неправдивий, тому що за літургії ми молимся до Бога, молимся за нашу державу, за наше військо, за нашого президента. (...) По-друге, це не є богослужбовий піснеспів", — зазначає намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло.

Він також додав, що священник, який був причетним до події, отець Захарій, відсторонений від служіння літургій та молебнів: "Ми не можемо співати і не будемо співати в храмі світських пісень. В храмі повинно бути не вєлічаніє когось, а вєлічаніє святих. Ми повинні ще раз задуматися про ці дні".

"Потрібно сказати, що факт, те, що відбувалося на території Києво-Печерської лаври, він є автентичним. Відео є автентичним. Це не є якийсь фейк, не є якийсь монтаж. І, відповідно, відео вже надано для Служби безпеки України", — прокоментував протоієрей Православної церкви України Михайло Омельян, який і опублікував викривальне відео із молитвами за Росію.

"Але хочу зазначити: те, що на території соборів не може відбуватися спів просто так, тобто люди зайшли і співають", — додав він.

Що відомо

  • Про співи у Лаврі повідомив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Він повідомив, що отримав відеозапис служіння від випускника Київської православної богословської академії, який разом із друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі. Він звернув увагу на те, що спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".
  • У Києво-Печерській Лаврі заявили, що священник не чув, що під час служби група "активістів" співала пісню із прославленням Росії. Водночас цьому священнослужителю вже заборонили служити літургію.
  • Представник храму повідомив, що священник був зайнятий помазанням людей та спілкуванням із вірянами, а тому нібито не чув співів. Він також додав, що найближчим часом збереться Духовний собор Лаври: він розбере цю ситуацію і вирішить, кому яке покарання призначити.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!