Премію імені Станіслава Вінценза вперше присуджено українській письменниці

. Фото: Оксана Забужко/Facebook

Премію Міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза цьогоріч отримає українська письменниця Оксана Забужко. Про це повідомив інтернет-портал Krakow.pl.

Їй присуджено нагороду за роботу, спрямовану на усвідомлення історичної, культурної та екзистенційної специфіки України. Церемонія нагородження відбудеться 22 листопада у Кракові під час Економічного саміту (Open Eyes Economy Summit).

Оксана Забужко – перша українська письменниця, яка отримає премію імені Станіслава Вінценза. До цього її лауреатами ставали українські чоловіки. Так у 2020 році лауреатом став український кінорежисер та колишній бранець Олег Сенцов, у 2016 році – український історик, науковець та публіцист Ярослав Грицак.

Оксана Забужко – українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауретка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи "Анґелус" (2013), "Книга року BBC" (2020). Її книги та статті перекладено понад 20 мовами.

Станіслав Вінценз – гуманіст, письменник, філософ, перекладач, автор єдиного епосу про Гуцульщину "На високій полонині". Премією Міської ради Кракова ім. Станіслава Вінценза з 2005 року нагороджують творців та популяризаторів культури Центрально-Східної Європи за високі досягнення у популяризації культури цього регіону.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!