Поранений університет. Про ушкодження КНУ імені Тараса Шевченка розповідає ректор Володимир Бугров

Фото: Суспільне

Під час ранкових обстрілів центру Києва 10 жовтня були пошкоджені столичні заклади культури, зокрема Інститут філології ― Жовтий корпус, бібліотека Максимовича та Червоний корпус. Який масштаб пошкоджень та яка ситуація станом на зараз ― в ефірі Українського Радіо розповів Володимир Бугров, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про масштаб ушкоджень

Пошкоджено не лише Жовтий корпус Інституту філології на бульварі Шевченка, 14, будівлю бібліотеки імені Максимовича по Володимирській, 62, а уражений також і красень Червоний корпус ― символ України і столиці Києва. Практично весь другий поверх з боку бібліотеки Максимовича, вікна центрального фасаду до колон на другому й третьому поверхах вирвало вибуховою хвилею. На зеленій зоні позаду Червоного корпусу є ушкодження, постраждав також корпус хімічного факультету, розташований у дворі Червоного корпусу.

На щастя, всі працівники виконали безпекові вимоги і спустилися в укриття, постраждалих немає. Але ураження наших споруд достатньо значні.

Наскільки оперативно спрацювали спеціальні служби

Практично одразу. Наша служба охорони була повністю на місці, контролювала процеси. Одразу прибули рятувальники, невідкладна допомога та національна поліція, за ними ― вибухотехніки і працівники спецслужб для того, щоб робити документування події. На цей момент, попри тривогу, що лунає, слідчо-оперативна група Шевченківського управління поліції проводить документування ушкоджень, аби можна було розпочинати аварійно-відновлювальні роботи. Оглядали працівники ДСНС і вибухотехніки, адже двір був усіяний уламками ракети, яка влучила в перехрестя. Зараз відбувається документування.

Фото: Поліція Києва

Про викладачів і студентів університету

У Червоному корпусі заняття мали відбуватися у другу зміну, тому, на щастя, студентів тут не було. На цей тиждень ми оголосили дистанційне навчання, бо наживо навчалися в цей період студенти філософського факультету і частково історичного. Студенти-юристи, які в першу зміну, цього тижня мають самостійну роботу. А в Жовтому корпусі студенти-філологи зараз перебувають на онлайн-навчанні: саме це, на щастя, врятувало багатьох, хто би рухався сюди на заняття. Далі будемо діяти за ситуацією.

Скільки часу потрібно для відновлення споруд

Гадаю, нам буде надана допомога, адже ці споруди ― не лише навчальні корпуси, а й пам’ятки архітектури. Наближається зима, і їх необхідно зберегти в належному стані. Якщо буде все організовано, то протягом двох тижнів, на мою думку, можна буде впоратися.

Чи проводиться зі студентами робота щодо того, як поводитися під час таких вибухів

Ми бачили це відео дівчини, яка йшла біля університету і знімала під час вибуху. Вочевидь це не наша студентка, бо в цей час не було занять. Ми проводимо зараз курси домедичної підготовки, інструктажі на випадок пожежної небезпеки, минулого тижня у нас було замінування Червоного корпусу, ми проводили евакуацію і зараз абсолютно чітко враховуємо всі виклики цього казусу. Тож ми інструктуємо всіх.

Фото: фейсбук-сторінка Володимира Бугрова

Але це треба робити змалку, з дитсадочкового віку, щоб навіть діти знали, як правильно евакуюватися, навички треба формувати і робити рефлекторними. Якщо тривога, то треба падати, а не фільмувати.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!