У Відні почав курсувати трамвай, оформлений за мотивами графіки Нарбута

. Фото: Botschaft der Ukraine in Österreich/Facebook

На офіційній сторінці у Facebook посольства України в Австрії повідомили, що у Відні з’явився трамвай з дизайном, натхненним роботами Георгія Нарбута, та QR-кодом з рахунком для підтримки українців.

"Завдяки зусиллям активістів української спільноти Відня та за підтримки Посольства України в Республіці Австрія у Відні курсує трамвай із символікою України #StandWithUkraine, який закликає австрійців та гостей міста підтримувати та допомагати нашій державі", – йдеться у повідомленні.

Американські некомерційні організації видали грантів на суму $180 тисяч для підтримки українських митців

Оформлення проєкту зробила графічна дизайнерка з харківської артстудії "Grafprom" Марія Норазян. Трамвай курсуватиме три місяці.

Фото: Botschaft der Ukraine in Österreich/Facebook

Дизайн транспорту пов’язаний з мистецькою спадщиною Георгія Нарбута, який працював над брендуванням Української держави, використовуючи національні візуальні елементи. Саме він розробив дизайн банкнот української гривні доби УНР.

У планах активістів реалізувати цю ідею також в інших європейських столицях. Зараз уже є домовленості з Вільнюсом та Ригою, тривають переговори зі Стокгольмом.

Фото: Botschaft der Ukraine in Österreich/Facebook

Георгій Нарбут — український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок). Один із засновників і ректор Української академії мистецтв.

"Він нас ґрафічно українізував": 23 травня 1920 року помер художник Георгій Нарбут

Визначним досягненням митця і всієї української графіки є його "Українська абетка" — Нарбут об'єднав досягнення як української рукописної та друкованої книги, так і досягнення західноєвропейських майстрів шрифту. Останнім великим мистецьким задумом Нарбута було ілюстрування "Енеїди" Івана Котляревського, але через передчасну смерть він встиг виконати лише одну ілюстрацію.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!