Росіяни пошкодили тисячолітніх половецьких баб біля Ізюму. Пам'ятки планують евакуювати

. Пошкоджена вибухом половецька баба в Ізюмі. Вересень 2022 року. Фото: t.me/otkachenkokyiv

Це памʼятка сакрального мистецтва, що залишилася від давніх половців на горі Кременець. Після російської окупації збереглися вісім із девʼяти камʼяних баб, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. Їх планують евакуювати до Харкова.

"Разом з місцевими адміністраціями будемо, скоріше за все, евакуйовувати до Харкова половецьких баб і допомагати музею відновити дах, щоб зберегти експозицію", – сказав Олександр Ткаченко.

Шукають зниклого під Ізюмом письменника Володимира Вакуленка

Половецькі кам'яні баби поблизу Ізюма – це унікальні намогильні кам'яні статуї половців (кипчаків, куманів), пам'ятки сакрального мистецтва IX-XIII ст. Вони символізували предків і ставилися в спеціально споруджених для них святилищах на вершинах високих курганів або пагорбів, пише МКІП.

Також додають, що в травні в мережі з'явилося фото, на якому видно, що окупанти причепили на кам'яні половецькі баби на горі Кременець прапор СРСР.

Пошкоджена вибухом половецька баба в Ізюмі. Вересень 2022 року. Фото: t.me/otkachenkokyiv
Залишили і "російський", і "Пушкіна": Харківська облрада відмовилася перейменувати драматичний театр
Фото: Tkachenko.UA
У Дніпрі зʼявилася вулиця Степана Бандери

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!