Перша леді України Олена Зеленська відповіла на лист колишнього фронтмена рок-гурту Pink Floyd Роджера Вотерса, у якому той закликав її натиснути на чоловіка, щоб "закінчити війну". Свою відповідь перша леді опублікувала 6 вересня на сторінці у Twitter.
"Це Росія напала на Україну, знищує міста та вбиває людей. Українці захищають свою країну та майбутнє своїх дітей. Якщо ми відмовимося від боротьби – завтра нас не буде. Якщо РФ відмовиться від війни – війна закінчиться", – зазначила вона.
Також Зеленська порадила Вотерсу просити миру у президента іншої країни.
5 вересня музикант опублікував у Facebook листа до першої леді, у якому закликав українську сторону відмовитися від постачання зброї з Вашингтона: "Якщо під "підтримкою України" ви маєте на увазі, що Захід продовжує постачати зброю арміям київського уряду, боюся, ви можете трагічно помилитися. Підкидання палива у вигляді озброєнь у перестрілку ніколи не спрацьовувало раніше".
На переконання артиста, з метою завершення повномасштабної війни потрібно припинити "громадянську війну" на сході та принести мир на Донбас і "часткову автономію" Донецьку та Луганську.
Роджер Вотерс – засновник гурту "Pink Floyd", який покинув його у 1985 році, та відомий своєю антиукраїнською та антизахідною позицією. Раніше він уже виступав із підтримкою війни: 7 серпня в інтерв'ю американському телеканалу CNN музикант звинуватив президента США Джозефа Байдена у війні в Україні: "Байден розпалює вогонь в Україні, це величезний злочин. Чому Сполучені Штати не спонукають президента України Володимира Зеленського до переговорів, щоб закінчити цю жахливу, жахливу війну, яка вбиває українців і росіян?"
Як підтримують Україну у світі під час війни
- Південнокорейський музикант заспівав українською пісню Дорофєєвої та Пивоварова "Думи"
- К-поп і війна в Україні: хто підтримав, а хто продовжує працювати з Росією
- Учасник Євробачення-2022 Малік Гарріс озвучив історію про зруйнований росіянами маєток у Тростянці
- Японська поетка ініціювала міжнародний проєкт з написання хайку, присвячений Україні
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!