Учасник Євробачення-2022 Малік Гарріс озвучив історію про зруйнований росіянами маєток у Тростянці

Фото: _malikharris_/Instagram

Німецький співак Малік Харріс, учасник Євробачення 2022, приєднався до проєкту "Листівки з України" та озвучив історію про зруйновану пам’ятку у Тростянці (що на Сумщині). Про це повідомляє пресслужба проєкту.

Малік Гарріс неодноразово висловлювався на підтримку України, а на національному відборі до пісенного конкурсу вийшов на сцену зі словами "Я — з Україною", написаними на гітарі. У проєкті Українського інституту про зруйновані пам’ятки України співак розповідає про Будинок Кеніга. Магнат був також господарем вілли на Кобленцер-штрассе — сучасної резиденції президента Німеччини у місті Бонн.

Будинок Леопольда Кеніга — пам’ятка архітектурного мистецтва, що знаходиться посеред дендропарку у місті Тростянець. Маєток належав одному з найбільших цукрових магнатів кінця ХІХ століття. Його зведено у стилі модерн.

Понад століття вона була яскравим прикладом того, як жила Україна до настання радянських часів. "А зараз — того, як Росія, не шкодуючи засобів, нищить українську культуру і саме життя", — додає Малік Гарріс у відео.

Будинок постраждав 27 березня 2022 року, коли російські війська спалили його, відступаючи з Тростянця. Прямі обстріли російськими танками й пожежа в будинку суттєво пошкодили фасади, зруйнували дах і перекриття, знищили інтер’єри та вибили вікна.

Раніше до проєкту долучився британський актор Гʼю Бонневіль, який озвучив історію пошкоджених та зруйнованих культурних пам'яток Харкова.

Як підтримують Україну у світі під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!