30 серпня Національна спілка письменників України оприлюднила заяву на офіційному сайті, ініціювавши дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова.
"Секретаріат Національної спілки письменників України заявив про недопустимість функціонування в Києві музею російського письменника М. Булгакова, який ненавидів Україну і паплюжив її у своїх творах. Замість цього Секретаріат НСПУ пропонує створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року, і його заслуги як українського культурного діяча є дуже вагомими не лише для України, а й для всього світу", – зазначають в заяві НСПУ.
"Серед постраждалих від постійних обстрілів і бомбувань із боку Росії є не лише українські громадяни, а й культурні заклади України — школи, бібліотеки, університети тощо, і деякі з них геть зруйновані й уже не підлягають відбудови. Тому виникає закономірне питання: чи може — після жаху смертей і руйнувань, який чинить Росія в Україні, після проявів геноциду і намагання знищити українську державність, — в самому центрі Києва й далі працювати музей письменника, який люто ненавидів Україну і її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах, зокрема у романі “Біла гвардія”?"
На підтримку своєї позиції про ліквідацію музею Булгакова у Києві, у НСПУ згадують про демонтаж таблички, присвяченої Булгакову, на одному з корпусів київського університету.
Раніше керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенка в ефірі телемарафону єдиних новин заявив, що у шкільній програмі залишаться твори Булгакова.
Олександр Кошиць — український хоровий диригент, композитор, етнограф та письменник-мемуарист, який написав оркестрове аранжування пісні "Ще не вмерла Україна".
Про зміни в українському культурному законодавстві
- З бібліотек вилучатимуть книжки із закликами до ворожнечі та антиукраїнською пропагандою
- Коцарство, маланка, коровай: Мінкульт розширив перелік нематеріальної культурної спадщини України
- У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі
- У суспільстві виникли дискусії щодо ухваленого Радою закону "Про Медіа"
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!