Іванківське ткацтво пропонують внести до нематеріальної культурної спадщини України

. Фото: Руслан Канюка/Facebook

Традиції ткацтва селища Іванків Київської області можуть внести до списку нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомила членкиня Експертної ради з питань НКС при Міністерстві культури та інформаційної політики Влада Литовченко на відкритті культурно-документального проєкту "І на оновленій землі...".

"Я впевнена, що спільними зусиллями, зокрема, за допомоги місцевих органів влади й активістів, ми зможемо правильно скласти номінаційне досьє, отримати консультацію експертної ради та подати іванківське ткацтво на розгляд спеціалістів", — сказала Литовченко.

Специфіка ткацької традиції Київщини представлена в роботах династії ткаль Пособчук-Верес — Марії Посипчук, Ганни та Валентини Верес. Обуховицький музей ткацтва, де зберігалися їхні роботи, було зруйновано після початку повномасштабного вторгнення Росії. У пожежі, що спалахнула внаслідок обстрілу, частина унікальних полотен була втрачена.

Нематеріальна культурна спадщина України — українська національна складова загальної концепції нематеріальної культурної спадщини, запропонованої в 1990-х роках як аналог Світової спадщини ЮНЕСКО, що приділяє основну увагу матеріальній культурі.

Фото: Руслан Канюка/Facebook

Фото: Руслан Канюка/Facebook

Більше про українське мистецтво

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!