Колишній фронтмен Pink Floyd звинуватив Байдена у війні в Україні

Фото: Вікіпедія

Співзасновник британського рок-гурту Pink Floyd Роджер Вотерс назвав президента США Джо Байдена "воєнним злочинцем" і заявив, що він нібито "розпалює вогонь" в Україні. Про це музикант сказав 7 серпня в інтерв'ю американському телеканалу CNN.

"Байден розпалює вогонь в Україні, це величезний злочин. Чому Сполучені Штати не спонукають президента України Володимира Зеленського до переговорів, щоб закінчити цю жахливу, жахливу війну, яка вбиває українців і росіян?" — запитав музикант.

Кореспондент CNN Майкл Смерконіш зауважив, що Вотерс звинувачує того, хто не починав нападати. Однак співак заявив, що війна почалася ще у 2008 році, коли блок НАТО почав просуватися до кордону з Росією і тим самим порушив договір.

На цю заяву британського музиканта відреагував Колишній посол України в Австрії Олександр Щерба, який висловився у своєму Twitter: "Агов, Роджер Вотерс, спершу ти кажеш, що війни не буде, тому що путін занадто хороший. Тепер йде війна, а ти заявляєш, що вона почалася зі зрозумілих причин. Чому б тобі не переїхати нарешті в Росію, безвольна, безсердечна, заблудла, маленька людинко?"

До свого повідомлення Щерба додав хештег #PutinsPuppet — "Маріонетка Путіна", а також патріотичний хештег #StandWithUkraine — "Залишаюся з Україною".

Позиція гурту Pink Floyd відрізняється від позиції колишнього фронтмена, який залишив колектив ще у 1985 році. Гурт рішуче засудив Росію та запровадив про неї власні санкції – видалив усі свої записи з цифрових платформ.

7 квітня вийшов кліп на популярну українську пісню "Ой, у лузі червона калина" ("Hey Hey Rise Up"), який записали гітарист і вокаліст Pink Floyd Девід Гілмор, ударник Нік Мейсон і лідер українського гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк. За два дні пісня "Hey Hey Rise Up" очолила чарти iTunes у 25 країнах світу.

Як підтримують Україну у світі під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!