"І з цих танків в Україні вбивають людей": в Естонії приберуть усі радянські памʼятники з публічного простору

. Фото: ERR

За рішенням естонського уряду з вулиць країни приберуть усі радянські памʼятники. Про це 4 серпня повідомив суспільний мовник Естонії (ERR) з посиланням на естонську прем’єр-міністерку Каю Каллас.

"Головне вирішили — радянські пам'ятники потрібно прибрати з публічного простору, і ми зробимо це якнайшвидше. Конкретний час та порядок залежать від готовності та логістичного плану місцевих органів влади", — сказала вона.

Усього в країні є від 200 до 400 таких пам'ятників. Каллас зазначила, що всі, хто має такі пам'ятники на приватній території, можуть самі їх перемістити. Точного графіка перенесення поки не визначено: "Ми просуваємося в міру можливості виконання логістичних завдань. Важливо, щоб напруженість не загострювалася ні там, ні деінде".

"Важливо наголосити, що поминання померлих жодним чином не заборонено і не буде заборонено, але це потрібно робити там, де належить, тобто на цвинтарі, де це можна зробити гідно. Танк – це знаряддя вбивства, це не меморіальний об'єкт, і з цих танків в Україні вбивають людей", – сказала прем'єр-міністр.

Прем’єр-міністерка розповіла, що "особливе питання" є щодо нарвського танку, який належить місту Нарва. У цьому місті 88% населення складають росіяни. Оскільки там "з'являється напруженість", то уряд сам ухвалить рішення про переміщення цього монумента.

Як у світі підтримують Україну під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!