Естонія заборонила в'їзд російському гурту "Руки Вверх!"

. Фото: rukivverh_official/Instagram

25 липня МЗС Естонії заборонило російському музичному гурту "Руки Вверх!" виступати на території країни протягом п'яти років. Про це повідомила газета Postimees з посиланням на зовнішньополітичне відомство балтійської країни.

Глава МЗС Урмас Рейнсалу аргументував заборону перетинати естонський кордон тим, що РФ, намагаючись досягти своїх цілей, продовжує масово вбивати людей та за будь-якої можливості атакувати Україну.

Він назвав дії країни-агресора абсолютно неприйнятними, а цілі – невиправданими: "Туристичні та розважальні поїздки громадян Росії не виправдані, особливо в контексті прийняття російських артистів, які відвідують окуповані РФ українські регіони з концертами на підтримку окупантів. (...) рішення МВС про відмову у в'їзді до Естонії членам гурту "Руки Вверх!" є єдино правильним".

Глава МЗС підкреслив, що Естонія непохитно підтримує Україну, а "путінський терор щодо України та українців є також загрозою безпеці Естонії та Європи".

До переліку російських артистів, кому заборонено в'їжджати на територію Естонії протягом п'яти років, раніше потрапили Філіп Кіркоров та Поліна Гагаріна, які підтримують режим президента РФ.

Сергій Жуков, лідер гурту "Руки Вверх!" прокоментував запровадження п'ятирічної заборони на в'їзд пропагандистському сайту "Газета.Ru": "Мені шкода, просто щиро глядачів в Естонії, що вони не зможуть насолодитися улюбленим концертом гурту і приїжджатимуть до Росії заради того, щоб його подивитися… Я засмутився лише через те, що якась кількість людей не зможе подивитися наш концерт, але я впевнений, вони до нас обов'язково приїдуть".

Фото: rukivverh_official/Instagram

Як у світі підтримують Україну під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!