19 липня не стало відомої української телеведучої та акторки Руслани Писанки. Однак до цього вона встигла знятися у новому фільму Наталки Ворожбит "Демони" – це єдиний український фільм, де Писанка виконує головну драматичну роль. Подробиці в ефірі Радіо "Промінь" розповіла українська драматургиня, режисерка, сценаристка, авторка "Поганих доріг" та "Спіймати Кайдаша" Наталка Ворожбит.
До останнього моменту команда містичної драми "Демони" тримала в секреті участь у ній Руслани Писанки, хотіли всіх здивувати у фіналі "новою Русею". Утім, трагічна звістка про те, що хвороба на 56-му році обірвала життя телезірки, внесла свої корективи. Наразі знімальна група намагається усвідомити втрату, але впевнені – картина точно буде, але вже іншою, з іншими сенсами.
"Ми її все одно закінчимо, ми зняли 90% матеріалу. Сценаристи і я теж будемо придумувати, викручуватися, аби цей фільм зараз набув ще й інших сенсів. Його важливо випустити саме тому, що це єдиний український фільм, де Руслана Писанка виконує головну драматичну роль. Її, на жаль, мало знімали в українському кіно. І це дуже несправедливо, бо вона видатна велика актриса. І тому я закликаю не прощатися, а чекати на фільм, який вийде, сподіваюсь, у 2023 році. Я впевнена, що ми впораємося і побачимо ще нову Русю, вона дуже мріяла зніматись в українському кіно і дуже горіла цим проєктом", – розповіла Наталка Ворожбит.
За її словами, робота над "Демонами" почалася рік тому. У квітні мали завершити зйомки, залишалось чотири знімальні дні, але через війну зробити цього не вийшло. Планували дознімати в серпні, однак тепер доведеться вирішувати, як це зробити без Руслани, бо кінцеві сцени були важливими.
Режисерка згадує, як непросто було знайти виконавицю на головну роль: "Дійсно, був дуже довгий пошук героїні, довгі кастинги. Я не наважувалася взяти телезірку з різних причин, але потім ні хвилини не пошкодувала. Бо це був єдиний можливий варіант і він був найгучніший".
Стрічка є кіноадаптацією однойменної п’єси Ворожбит. Сюжет розповідає про безпритульного чоловіка на ім’я Славік. Він родом із Росії, проте опиняється в селі Сорочинці на Полтавщині. Там він знайомиться з Ніною. Жінка погоджується прихистити його на зиму, але згодом Славік розуміє, що господиня будинку щось приховує, а все село виявляється містичним місцем.
Руслана у фільмі зіграла Ніну й впоралася з цим, на думку режисерки, блискуче. За її словами, Ніна у виконанні Писанки – це "пострадянська Україна. З усіма травмами, важкою спадщиною, змарнованими надіями, але красива і непереможна". Заради ролі Руслана навіть обрізала волосся й користувалася перукою. Тож Наталя Ворожбит прагне, аби Руслана Писанка залишилася в пам’яті не лише як телеведуча й секс-символ, а і як зірка українського кіно.
Для неї ж Руся передусім – дуже емпатична, людяна, абсолютно незіркова, рідна-рідна душа, якої дуже не вистачатиме: "У мене дуже велика до неї ніжність, знаєте. Взагалі режисери люблять акторів, але я дуже її полюбила як рідну близьку людину за людяність, за якусь крихкість, ніжність".
До слова, містична драма "Демони" – не єдина у фільмотеці Руслани Писанки. Як відомо, народилася майбутня акторка в сім’ї кінооператора Ігоря Писанки. Навчалася у Київському Державному інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.
Свою кінокар’єру розпочала у 1991 році з епізодичної ролі у стрічці "Круїз, або подорож розлучення". Згодом зіграла в картині "Трамвай удачі". Роль Меї в еротичній українській комедії Андрія Бенкендорфа "Декілька любовних історій" принесла їй неофіційний титул секс-символа.
У картині "Москаль-чарівник" в 1995-му Руслана не лише грала, а й співала. Наприкінці 1990-х зіграла відьму Горпину у фільмі польського режисера Єжи Гофмана "Вогнем і мечем" та Мелашку в історичному мінісеріалі "Чорна рада".
Після цього акторка довгий час майже не знімалась. Серед її останніх робіт – епізодична роль артистки Ніжинського театру Алевтини Канатоходової в костюмованій драмі "Кріпосна" у 2019 році та судмедекспертки в багатосерійній кінострічці "Філін" у 2020 році.
Редакторка текстової версії: Тетяна Познякова.
Більше про українське кіно
- Віра в кіно: рецензія на кінопритчу "Криниця для спраглих" Юрія Іллєнка
- Українці презентували трейлер фільму "Залізні метелики" про збиття літака MH17 над Донбасом
- Питання відчуттів та образності. Як дивитися фільми Сергія Параджанова
- Лео Моґі: як режисер з України підкорив Європу і надихнув Тарантіно
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!