Користувачі з аватарами собак тролять російських пропагандистів у Twitter

. Фото: @saintjavelin/Twitter

Користувачі Twitter об’єдналися у спільноту Fellas, або NAFO (North Atlantic Fellas Organization), щоб тролити російських дипломатів і пропагандистів та збирати кошти на допомогу Україні. Про це написало видання Vice.

Усі залучені мають на аватарках зображення собак японської породи шіба-іну у спортивному костюмі або армійській формі. Окрім власних постів, вони додають жартівливі коментарі під публікаціями російських чиновників.

Автором ідеї Fellas є художник із псевдонімом Kama. У травні він почав малювати маленьких чоловічків із головою шіба-іну, бо собаки цієї породи здалися йому смішними та безглуздими. Згодом Kama почав створювати аватари для тих, хто донатить на обладнання для Грузинського легіону, який воює у складі ЗСУ.

"Зрештою, це добра справа, прикрита безглуздим фасадом, яка дозволяє людям зрозуміти труднощі, пов’язані з війною, але не бути травмованими ними", — каже Kama.

Популярність рух здобув у червні, коли російський дипломат Міхаіл Ульянов на коментар члена NAFO із ніком @LiveFaustDieJung: "Ви: "Ми маємо розбомбити всіх мирних жителів України, тому що Україна вела внутрішню війну і деяких мирних жителів обстріляли", відповів "Ви сказали цю нісенітницю, не я". Фраза швидко стала мемом, її почали використовувати у відповідь на подальші твіти дипломата та інших російських пропагандистів.

Цитата потрапила на мерч благодійної організації St. Javelin, що допомагає Україні. Вони створили окрему сторінку під брендом Fellas на сайті свого магазину. За словами Kama, вдалося зібрати близько $47 тисяч тільки для Грузинського легіону і ще $10 тисяч на інші потреби.

Як у світі підтримують Україну під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!