Міністр культури оголосив результати голосування щодо долі радянського герба на щиті "Батьківщини-Матері"

. Фото: Мінцифри

21 липня закінчилось голосування у застосунку "Дія" "Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві". Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

"Цифри говорять самі за себе — це опитування стало другим за залученістю опитуванням в Дії, в якому взяли участь близько 780 тис. людей", — зазначив він.

Як саме будуть втілювати в життя результати голосування, міністр не зазначив: "Продовжуємо працювати над трансформацією монументу — його переосмисленням та технічними змінами".

"Це не просто скульптура, це частина меморіального комплексу і  будівля з ліфтом. Це величезна інженерна споруда. На її демонтаж підуть величезні кошти. Якщо її неправильно демонтувати, то вона може нести загрозу людям. А зі щита прибрати радянську символіку треба було давно. Сам демонтаж герба передбачає три способи його зняття, два з яких зі зняттям щита. Є інженерні рішення, як це зробити. Але має бути певний порядок для того, щоб отримати політичне рішення це демонтувати", — прокоментував ситуацію з щитом голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі Радіо Культура.

Водночас мистецтвознавиця та співробітниця музею історії Києва Катерина Липа в інтервʼю  Радіо НВ заявила, що радянський герб технічно неможливо демонтувати. Також вона назвала ідею замінити радянський герб на український тризуб "найгіршим, що можна вигадати

Ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович взагалі вважає опитування непотрібним, ба більше – маніпулятивним.

Фото: Tkachenko.UA/Telegram

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!