Орхан Памук розглядає можливість додати "Тигролови" до свого курсу в Колумбійському університеті

. Фото: Facebook

Турецький письменник, Нобелівський лауреат з літератури Орхан Памук розглядає можливість додати українську літературу до своїх курсів у Колумбійському університеті Нью-Йорка. Про це він повідомив під час дискусії про російсько-українську війну з письменницею Софією Андрухович та культурологинею Ольгою Мухою у межах проєкту Українського PEN "Діалоги про війну".

Муха запропонувала додати "Тигроловів" Івана Багряного до курсу Памука з письменницької майстерності та історії світової літератури. Автор зазначив, що "можливо, додасть українську літературу до свого університетського курсу", тому чи зʼявиться книга, стовідсотково невідомо.

Водночас Памук не забиратиме з програми російську класичну літературу. Він продовжить викладати Фьодора Достоєвського та Льва Толстого, оскільки ті, за його словами, "не відповідальні за цю війну. Хоч Толстой критикував російську владу за російсько-турецьку війну 1877-1878 років, а Достоєвський її підтримував, вони обидва чудові письменники".

Софія Андрухович погодилася з думкою глядачки, яка запропонувала змінити кут зору на російську літературу: від захоплення величчю до пошуку причин колоніалізму росії в минулому та теперішньому, зокрема і російсько-української війни.

Переглянути всю розмову можна за посиланням.

Орхан Памук — турецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 2006 року. Памук разом з іншими нобелівськими лавреатами підписав відкритого листа на підтримку українців. Подібну заяву він підписав і як член PEN International.

Як у світі підтримують Україну під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!