Українці презентували трейлер фільму "Залізні метелики" про збиття літака MH17 над Донбасом

. Фото: кадр з фільму "Залізні метелики"

17 липня кінообʼєднання Babylon’13 презентувало трейлер українського фільму "Залізні метелики" про збиття російськими терористами малазійського літака MH17 у небі над Донбасом. Трейлер приурочили до роковин трагедії, яка сталася 17 липня 2014 року.

"Залізні метелики" – документальний фільм Романа Любого, серед продюсерів – Володимир Тихий і Андрій Котляр. У фільмі поєднали архівні кадри, вирізки зі справ, фрагменти телеефірів, інтервʼю, документальні спостереження, анімацію, елементи перформансу й уривки розмов російських військових.

"Я був упевнений, що світова спільнота гідно відреагує на нього і це покладе кінець війні. Цього не сталося і моя картина світу зламалася. Створення фільму – реакція на цей злам. Досі відповіді за цей злочин, як я вважаю, немає. І це має свої наслідки. Тепер ми маємо MH17 в Україні щодня, бо щодня гинуть люди. Якщо світ проковтне це, на нас чекатиме продовження", — прокоментував режисер фільму Роман Любий.

Премʼєру стрічки запланували на зиму 2023 року.

Babylon’13 — незалежне об’єднання кінематографістів, що утворилося на початку Революції Гідності. Під час повномасштабного вторгнення росії кінематографісти об’єднання продовжили працювати та знімати війну.

Що сталося?

Малайзійський Boeing рейсу MH17 з 283 пасажирами та 15 членами екіпажу на борту прямував з Амстердаму до Куала-Лумпура. 17 липня 2014 року російські військові, керуючи зенітним ракетним комплексом "Бук", збили пасажирський літак MH17 у небі над українським Донбасом. Слідство у цій справі триває вже понад 8 років.

Останнє засідання суду в Гаазі стосовно збиття літака MH17 пройшло 10 червня 2022 року. Оголошення остаточного вироку очікують у листопаді або грудні 2022 року.

Більше новин про кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!