Французька мисткиня створює колажі про війну в Україні

"Мандрівник над морем туману" Каспара Давіда Фрідріха розповідає про українського бійця, що втратив у боях за Україну ногу. За сюжетом колажу, він дивиться на місто Сєвєродонецьк, яке зруйнували російські окупанти. Фото: fanny_lechevalier_l/Instagram

Французька художниця Фанні Левевальє перетворює твори класичного світового мистецтва Едуарда Мане, Едварда Гоппера, Каспара Давіда Фрідріха. Вільяма Маргетсона, Бартоломе Мурільо у сучасні колажі, переосмислюючи війну в Україні Результатами своїх експериментів мисткиня ділиться на своїй сторінці в Instagram.

"Кожен колаж народжується з почуття чи слова, яке промайнуло в моїй голові під час перегляду фотографій війни в Україні. Починаючи з кінця лютого, французька преса транслювала багато фотографій російського вторгнення в Україну. Ці образи були зворушливими і страшними. Вони мене зворушили, я також була дуже розчарована і почувався безсилою перед цією трагедією, такою близькою до нас", – розповідає Фанні.

Серія робіт почалася з фото харків'янки, що отримала поранення в обличчя у перші дні повномасштабного нападу Росії на Україну. У повороті голови харків'янки Ірини художниця побачила "Дівчину із перловою сережкою" Яна Вермера. Відтоді усі пости художниці присвячені війні Росії проти України.

У серії також чимало робіт про кохання під час війни. Наприклад, про пару, яка вперше побачилася в кінці квітня після початку повномасштабного вторгнення. Зараз у її профілі в Instagram є 75 колажів про війну в України.

"Коли я дивлюсь новини, я опиняюсь у подібному становищі перед цими фотографіями з України. Вони викликають емоції та почуття, але ми глядачі, безпорадні щодо ситуації, в якій живе український народ. Прогалина, іноді анахронізм, яку я створюю у своїх роботах, окреслює нашу позицію в Західній Європі щодо ситуації в Україні", – зазначила мисткиня.

Фото: fanny_lechevalier_l/Instagram

Фото: fanny_lechevalier_l/Instagram

Фото: fanny_lechevalier_l/Instagram

Більше про підтримку України у світі під час війни

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!