Видання The Economist 30 червня випустило матеріал про балерину Національної опери України Олесю Воротник, яка покинула трупу, щоб приєднатися до територіальної оборони.
Її чоловік обороняв Україну на Донбасі, був убитий три роки тому на сході України російськими найманцями. Тому після початку повномасштабного вторгнення артистка вирішила сама стати на захист країни: "Я могла б стріляти. Це моє хобі. Я знала, що якщо буде повне вторгнення, я не поїду за кордон. Я воюватиму".
На думку жінки, між балетом і військовою службою є деякі корисні подібності, адже балет прищеплює дисципліну. "Взуття болюче; боляче стояти на пальцях, — розповіла виданню Воротник. — Твої ноги кровоточать. Але ти вчишся танцювати через усе це". Вона знає кількох жінок, які зараз служать в армії і займалися художньою гімнастикою, яку з подібних причин вона вважає схожою на військовий вишкіл.
У ТРО надавали перевагу чоловікам із військовим досвідом: "Як жінка-балерина я не була першою в списку". Однак згодом вдалося долучитися.
На початку червня Воротник вирішила, що час знову танцювати. Важкі бої давно відійшли від Києва. Її наступним виступом буде вистава "Бабка" ("Die Libelle") Йозефа Штрауса. Її головна чеснота як танцівниці, каже балетмейстер Національної опери Віктор Литвинов, – це її мужність. "Потрібна хоробрість, щоб виконати роль потворної жінки, яку вона буде виконувати далі, — каже він. — Саме це робить її таким хорошим бійцем".
Олеся Воротник знає, що її можуть у будь-який момент призвати на службу. Вона й досі майже щодня вправляється у стрільбі. Жінка каже, що "бачила російську культуру в Бучі та Ірпені", місцях поблизу Києва, де загарбники вчиняли військові злочини. "Цікаво, чи читали ці росіяни Пушкіна", — зазначила вона в інтервʼю виданню.
Більше про підтримку України під час війни
- "Я відчуваю себе безпорадно": фронтмен Imagine Dragons присвятив промову Україні
- У штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні представили роботи українських фотографів
- Kalush Orchestra з'явились на обкладинці журналу у США
- Перуанський письменник Маріо Варґас Льйоса підтримав Україну у розмові з Сергієм Жаданом
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!