У штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні представили роботи українських фотографів

Робота Олександра Глядєлова. Фото: supportyourart.com

28 червня Громадська організація "Музей сучасного мистецтва" представила виставку сучасної української фотографії "Мистецтво справлятися з війною" у штаб-квартирі Світового банку у Вашингтоні, округ Колумбія. У проєкті представлені роботи фотографів, створених від початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє видання Your Art.

"Це війна Росії проти українського народу та його світогляду. Війна проти світогляду свободи й добрих дій: в Україні, коли ми звертаємося до когось, ми кажемо «добродій». Українці героїчно чинять опір ворогу", – сказала на відкритті співголова ГО МСМ Юлія Гнат.

На відкритті виставки були присутні віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральній Азії Анна Б’єрде та пані посол України в США Оксана Маркарова.

"Те, що ми бачимо на цих світлинах, по-справжньому лякає, і ми запам’ятаємо 24 лютого 2022 року як один з найстрашніших днів у світовій історії", – зазначила Анна Бʼєрде.

Своєю чергою пані посол України в США відзначила важливість виставки для донесення до світових лідерів думок інформації про те, що відбувається в Україні зараз.

Виставка є частиною публічної програми проєкту "Мистецтво воєнного стану. Архів", започаткованого ГО МСМ після 24 лютого. Мистецтвознавиці Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун ведуть кураторське спостереження за українськими художниками, які реагують на війну мистецтвом, поширюючи свої твори в соціальних мережах. У штаб-квартирі Світового банку у Вашингтоні вона експонуватиметься до вересня, але наповнення Архіву триватиме до скасування режиму воєнного стану в Україні.

У штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні представили роботи українських фотографів. Фото: supportyourart.com

Більше про виставки українських митців під час війни

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!