Український борщ можуть визнати об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

Дніпропетровська ОВА

Уже 1 липня Український борщ може бути визнаним ЮНЕСКО та увійти до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Facebook.

"Вважаю, що це стане дійсно історичною подією для України. Визнання унікальності та ідентичності українського елементу нематеріальної культурної спадщини, і, одночасно – визнання його універсальної цінності і значення для світової культури", – вважає Еміне Джапарова.

Пропозицію до ЮНЕСКО у березні 2021 року підготували Міністерство культури та інформаційної політики, а також експерти Марина Соботюк та Євген Клопотенко. Борщ пропонували включити до "Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства".

За правилами, розгляд повинен був відбутися аж у 2023 році, однак повномасштабне вторгнення Росії за оцінками Організації створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини й було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони".

Український борщ можуть визнати об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото: Emine Dzheppar/Facebook

Дивіться інтерв'ю Суспільне Культура з українськими інтелектуалами

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!