Свідомо привласнив жест окупантів: український художник замальовує портрети жовтою фарбою

. Фото: birdinflight.com

До 28 серпня у польській Торуні триває виставка "Нічийна земля", присвячена міграції. На ній можна побачити два зображення з серії робіт "Жовті портрети (Галерея невідомих українських культурних діячок та діячів)" українського художника Андрія Достлєва. Про це повідомляє видання Bird InFlight.

У квітні журналіст Шон Вокер опублікував світлини з села Новий Биків Чернігівської області – перед відступом російські військові замалювали фарбою портрети українських письменників. Він зауважує, що це символічна дія, яка ідеально вписується в модель багатовікових спроб Росії знищити українську культуру. Достлєв розпочав серію, для якої теж замальовує портрети невідомих.

"У цій серії робіт я свідомо привласнюю їхній агресивний жест, щоб створити галерею портретів невідомих жінок і чоловіків, які могли б стати нашими видатними культурними діячами та діячками, але натомість стали жертвами імперіалістичного насильства", — каже митець.

Андрій Достлєв — художник і дослідник, який живе в Польщі. Виставлявся в Україні, Польщі, Чехії, Австрії, Італії, Норвегії, Туреччині. У 2018 році разом із Лією Достлєвою випустив книгу "Мені досі соромно викидати їжу. Бабуся розповідала мені про Голодомор". До неї увійшли зображення відбитків викинутих продуктів.

Фото: birdinflight.com

Фото: birdinflight.com

Більше про сучасне мистецтво

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!