13 червня Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат". Йому й перекладачам Райлі Костіган-Г'юмсу та Айзеку Стейкхаус Вілеру присудили премію у розмірі 20 тисяч євро. Про це повідомив EBRD на своєму сайті.
Голова журі Тобі Ліхтіг, літературний критик у Times Literary Supplement, так висловився про роман Жадана: "За позірною простотою сюжету стоїть роман Жадана, надзвичайний, вибуховий, ніжний, гнівний і поетичний, про замордований край та про абсурд, банальність, жах і моменти справжнього єднання між людьми, які трапляються на війні. "Інтернат" був на часі, коли він вперше був опублікований українською мовою в 2017 році, він був на часі торік, коли вперше вийшов у прекрасному перекладі Райлі Костіган-Х'юмса та Айзека Стекхаус Вілера, а в цей скрутний час він іще більше на часі".
Для фінальної церемонії премії Жадан надіслав відеоповідомлення з Харкова: "Нам дуже важлива сьогодні увага світу. Нам дуже важлива ваша підтримка. Нам дуже важливі вияви вашої солідарності. Тому ця відзнака — це відзнака всім українцям і українкам, які сьогодні на передовій чи в тилу борються з окупантом, борються з російською агресією".
Літературна премія ЄБРР вручається щороку за найкращу книгу автора з регіону операцій ЄБРР у перекладі англійською мовою. Переможця обирає незалежне журі. Премію було засновано 2017 року.
Читайте більше новин і матеріалів про книжки
- У Ростові "Школа юного журналіста" вкрала логотип українського видавництва
- Культурний фронт. Війна очима наших письменників за кордоном
- Світлана Алексієвич віддала премію за відстоювання свободи слова письменницям з України
- "Саме тому, що ми знаємо, ким ми є, ми можемо себе захищати": говоримо про війну з письменницею Софією Андрухович
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!