У Стамбулі скасували виступ піаністки Валентини Лисиці через підтримку війни в Україні

. Фото: Вікіпедія

У Стамбулі (Туреччина) скасували виступ піаністки Валентини Лисиці. Про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України Василь Бондар на сторінці у Facebook.

"Виступ так званої артистки Валентини Лисиці у Стамбулі скасовано. Щойно отримав офіційного листа від турецької сторони", — написав Боднар.

Українські дипломати звернулись до російської сторони, пояснивши, що Лисиця давала концерти на території так званої "ДНР" та в окупованому РФ Маріуполі на тлі обстрілів "Азовсталі" й відкрито підтримує Росію у війні проти України.

"Культура у цьому випадку не може бути поза війною чи політикою, бо використовується російським агресором у пропаганді та виправданні його злочинів. Дякую турецьким друзям за прийняте рішення", — додав посол.

У Стамбулі скасували виступ піаністки Валентини Лисиці через підтримку війни в Україні. Фото: Василь Бондар/Facebook

Раніше Симфонічний оркестр канадського міста Торонто звільнив піаністку через поширювані нею в соцмережах коментарі на підтримку проросійських сепаратистів на сході України. Сама піаністка вважає свої пости "сатиричними" і "художньою гіперболою" та у відповідь на звільнення поширила свою медіакампанію проти керівництва оркестру і проти особи, яку пропонували на її місце

Також були скасовані концерти Лисиці у Будапешті – представники театру заявили, що рішуче відкидають позицію піаністки, яка чітко висловила симпатію російській агресії, та погодились з офіційною позицією Угорщини та міжнародної спільноти, яка засуджує воєнну агресію Росії проти України.

Валентина Лисиця – американська піаністка, родом із Києва. Вона стверджує, що її етнічне походження є російським і польським. У 2021 році під час чергового візиту в т.зв. "ДНР" отримала паспорт цієї невизнаної "республіки" від її ватажка Пушиліна.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!