У Євпаторії затримали художника Богдана Зізу, який 16 травня облив синьою і жовтою фарбами двері окупаційної адміністрації та кинув у будівлю коктейль Молотова. Про це повідомляє видання "Ґрати" з посиланням на друга митця (однак у цілях безпеки імʼя не вказується).
Інцидент стався рано-вранці в понеділок, 16 травня. Своєю акцією художник виступив проти російської агресії щодо України. Його не змогли затримати одразу, але потім ідентифікували завдяки камерам спостереження.
З моменту затримання друзі та правозахисники намагаються знайти Зізу, проте встановити його місцеперебування досі не вдалося. На сайті "міського суду" Євпаторії інформації про арешт або розгляд адміністративної справи щодо Зізі немає.
Однак представники правоохоронних органів окупаційного режиму поширили через кримські ЗМІ та телеграм-канали відео. На ньому Зіза визнав, що провів акцію в Євпаторії, вибачився і сказав, що готовий понести покарання: "спокутувати свою провину непосильною працею". На записі він помітно нервує.
Його друг вважає, що Зізу били та змусили записати відео: "На записі, де Богдан нібито дає свідчення, мені здається, що його побили. На самому відео на обличчі слідів побоїв не видно, але сильно порвано футболку. Можу сказати, що Богдан був дуже наляканий: голос тремтів, текст ніби заготовлений, очевидно не своїми словами він це говорив. Думаю, все сказане записувалося під великим тиском".
Війна — усі останні новини
- UKRAINE WAR DAIRY 2022: українське видавництво збирає історії про початок повномасштабної війни з Росією
- Чілдрен Кінофест 2022 оголосив частину програми
- Сергій Жадан став Людиною року на думку Gazeta Wyborcza
- У Білорусі заборонено продаж роману Орвелла "1984"
- Роберт Де Ніро та Джейн Розенталь поспілкувалися з керівником ОП Андрієм Єрмаком
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!