У Білорусі заборонили продаж роману Орвелла "1984"

. Фото: Наша Ніва

У Білорусі заборонили продавати роман Джорджа Орвелла "1984". Про це повідомляє видання "Наша Ніва" з посиланням на копію відповідного розпорядження.

"Зняти з продажу усі версії книги Орвелла Д. "1984". Про виконання доповісти не пізніше 19 травня", – йдеться у наказі.

Антиутопія Джорджа Орвелла "1984" описує тоталітарне суспільство. Мешканці позбавлені громадянських прав та індивідуальності, ідея порядку абсолютна, існує культ особи Великого Брата, від людей вимагається повне і некритичне підкорення владі. Навіть мова змінила нова: "Війна – це мир", "Свобода – це рабство" і "Старший брат стежить за тобою" – ці вислови з роману стали крилатими висловами.

Фото: REBECCA HENDIN

Вперше роман переклад на білоруську мову Сергієм Шупою у 1992 році. У 2020 книгу перевидали у видавництві Янушкевича, а у 2021 вийшов додатковий тираж. Роман став лідером продажів у багатьох книгарнях.

Зокрема, "Наша Ніва" пише, що у державній мережі "Белкнига" роман англійського письменника опинився на 4 місці бестселерів: "Рідкісний випадок для книги, яка вперше вийшла багато десятиліть тому. І відображення того, як люди сприймають процеси, що відбуваються в країні". На сайті мережі досі можна купити роман.

У Радянському Союзі та інших тоталітарних державах Східної Європи книга була заборонена до 1987.

Суспільне Культура звернулось до "Наша Ніва" за копією розпорядження щодо вилучення книги, але у виданні відповіи, що не публікують його з міркувань безпеки джерела.

Роман Джорджа Орвелла "1984" загалом перекладений 62 мовами. У 2009 році газета Times оголосила його найважливішою книгою, надрукованою за останні 60 років. Роман займає другий номер у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Newsweek.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!