Docudays UA оголосив переможців Civil Pitch 2.0. Проєкти отримають гранти на виробництво

. Фото: docudays.ua

Команда Civil Pitch 2.0 оголосила переможців конкурсної програми. Усього на участь 150 заявок, з яких журі обрало 4 проєкти, які отримають гранти на виробництво. Про це повідомляють DocuDays.

Через початок повномасштабного вторгнення Росії конкурсну програму Civil Pitch 2.0 довелось змінити, скоротивши пітчинги та воркшопи. Розмір гранту для переможців складає 250 000 грн. Умовою отримання фінансування є прем’єра готового фільму на 20 Docudays UA у 2023 році. Крім фінансової підтримки, кожна команда отримає супровід від міжнародних тьюторів, які допоможуть пройти всі етапи створення фільмів.

До журі конкурсу входили:

  • Саломе Джаші, режисерка із Грузії;
  • Даніель Абма, режисер із Німеччини;
  • Аудун Амундсен, режисер та продюсер із Норвегії;
  • Роман Бондарчук, український режисер.

"У звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України, фіналіст(к)и цьогорічного Civil Pitch вимушені були переосмислити первісні ідеї проєктів, — зазначив Даніель Абма. — Відібрані чотири короткометражні документальні проєкти — це історії про війну, які вражають, і кожна з них розповідається під унікальним кутом зору".

Переможцями "Civil Pitch 2.0. Кіно, що наближає перемогу" стали проєкти:

  • "Армійська" Режисер — Павло Дорогой

З перших днів війни метро перетворилось на бомбосховище для багатьох мешканців/-ок Харкова. Протягом двох місяців вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену хоче звільнити метро від мешканців/-ок, знову здійснивши запуск транспортної мережі.

Кадр із фільму "Армійська". Фото: docudays.ua
  • "Гості з Харькова, пароль "КонХфета" Режисерка — Галина Лавринець

Неля — власниця музею-садиби народно-побутового ужитку "Омелькова хата" в селі Козубівка Полтавської області. З перших днів війни вона зі своїм чоловіком Олександром розселили в сільських хатах більш як двадцять людей, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові.

Неля дуже боїться голоду. Вона замислила масштабну посівну, до якої хоче залучити переселенців/-ок. Але між ними стається конфлікт — гості не готові вкладатися фінансово та фізично, адже сподіваються, що війна скоро закінчиться. Чи вдасться їм знати компроміс?

Кадр із фільму "Гості з Харькова, пароль "КонХфета". Фото: docudays.ua
  • "Під крилом ночі" Режисерка — Леся Дяк

Одинадцятирічна Олеся переживає виклики переломного віку в Брюсселі. Щовечора вона з нетерпінням чекає на дзвінок тата з України. Іноді крик розриває Олесин сон. Дівчина приймає звуки, текстури, мови нової реальності, розчаровується, але рухається далі, як багато українських підлітків, заскочених війною в різних містах. Її мама підтримує доньку на цьому шляху. Але іноді Олеся стає тією, хто втішає маму під крилом ночі.

Кадр із фільму "Під крилом ночі". Фото: docudays.ua
  • "Робототехніка у шахтарському містечку" Активістка — Ганна Теличко

У маленькому шахтарському містечку на Донеччині активно розвивався дитячий гурток "Робоклуб Вугледар", де діти вивчали робототехніку та програмування. Війна принесла у містечко смерть і розруху. Приміщення "Робоклубу Вугледар" було зруйновано внаслідок прямого влучання під час обстрілу. На щастя, учасникам/-цям команди вдалося евакуюватися та продовжити навчання. І тепер вони готуються до всеукраїнських і міжнародних змагань.

Кадр із фільму "Робототехніка у шахтарському містечку". Фото: docudays.ua
Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!