У колишній будівлі посольства США планують створити музей Івана Марчука

. Фото: wikimapia

Колишню будівлю посольства США, що на вулиці Володимира Винниченка, передадуть Міністерству культури та інформаційної політики України для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука. Про це йдеться в указі Президента України від 10 травня 2022 року.

У цій будівлі мають створити музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука. Мінкульт, відповідно до указу, має облаштувати центр і зробити все, щоб він працював і розвивався. Водночас додаткових грошей, які мали передбачити в держбюджеті на реконструкцію будівлі, не буде.

Наразі споруда законсервована і відключена від інженерних мереж.

У січні 2022 року Іван Марчук публікував у Facebook проєкт дизайн-концепції свого музейно-культурного центру. Судячи з них, будівлю планувати розширити й надбудувати поверх.

Історія створення музею Марчука

  • У 2005 році президент Віктор Ющенко обіцяв посприяти створенню музею Івана Марчука. У Києві під майбутній музей заклали капсулу, презентували кілька проєктів.
  • 17 червня 2020 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення 5,5 млн грн з ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука" на користь Київської міської ради через несплату оренди земельної ділянки.
  • У квітні 2021 року Київрада розірвала договори оренди на земельні ділянки, які у 2007 році віддали під будівництво Музею художника Івана Марчука.
  • У травні 2021 року мер Віталій Кличко заявив, що міська влада знайшла в історичній частині столиці приміщення для облаштування музею.

Про Івана Марчука

Іван Марчук — народний художник України, лауреат Шевченківської премії. У 2007 році потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета Дейлі телеграф. За своє життя створив понад 4500 картин. 12 травня 2021 року митцю виповнилося 85 років.

У червні 2021 року картину "Золота ніч" Марчука продали за рекордну для художника суму — 96,8 тисячі доларів. Під час аукціону класичного і сучасного мистецтва за картину змагалося 7 колекціонерів.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!