"ОМКФ без меж": Одеський кінофестиваль відбудеться в Косово

. Червона доріжка Одеського кінофестивалю. Фото: ОМКФ

13-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) відбудеться разом з 14-им Приштинським міжнародним кінофестивалем (PriFest) у Косово 26-31 липня. Про це повідомили на Facebook-сторінці ОМКФ.

Раніше обидва фестивалі проходили майже одночасно у липні, однак цьогоріч ОМКФ змушений був скасувати програму через повномасштабне вторгнення російської армії. Колеги з Косово вирішили не залишатися осторонь і запропонували провести обидва фестивалі разом на знак підтримки та солідарності з митцями.

"Ми дуже стурбовані й засмучені тим, що зараз відбувається в Україні. Ми пережили війну 20 років тому, тож дуже переживаємо за Україну та її народ. Культура і мистецтво в цих ситуаціях страждають однаково, і, бачачи народ України, наскільки він сміливий в опорі та відсічі, ми відчули, що потрібно щось зробити для наших колег. Тож ми зв’язалися з друзями з Одеського міжнародного кінофестивалю та пояснили нашу ідею", – сказав генеральний директор PriFest Вьоса Беріша.

Колеги з Косово запросили Одеський кінофестиваль на знак підтримки та солідарності з митцями. Фото: ОМКФ/Facebook

Анна Мачух, генеральна директорка ОМКФ, зазначила: "Цинічне та несправедливе вторгнення Росії в Україну безпосередньо вплинуло на кожного українця та на всі галузі й індустрії, які розвиваються в країні. У нас забрали можливість провести 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль у тому форматі, який так люблять наші гості та глядачі.

Але ми дуже вдячні нашим колегам у Косово – Міжнародному кінофестивалі в Приштині (PriFest) – за можливість проводити ОМКФ на PriFest та показувати українські кінопроєкти іноземній аудиторії. Останніми роками українське кіно невпинно зростало, міцнішало та завойовувало прихильників по всьому світові. Ми не можемо зараз зупинятися і повинні розповідати історію української культури всьому світові".

На ОМКФ проходять прем’єри найбільш очікуваних національних фільмів, там також дебютують молоді таланти. Цьогоріч до програми спеціальних показів фестивалю увійдуть повно- і короткометражні фільми українських молодих режисерів, які були подані до конкурсної програми 13-го ОМКФ. Також 10 українських повнометражних фільмів візьмуть участь у PriForum під час пітчингу. До 25 травня в ОМКФ збирають заявки на участь у Пітчингу.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!