Австралійська пара митців, Джордж Гіттос та Хелен Роуз, уже щонайменше місяць перебувають у Києві та знімають сюжети про вплив війни на життя звичайних громадян. Про це повідомляє The Art Newspaper.
"Я створюю продукт, який дасть світу знати, наскільки людей дійсно хвилює те, що вони бачать", — сказав Гіттос.
Уже понад 90 культурних об’єктів постраждало від рук російських окупантів. Одна з таких — будівля 1950-х років у зруйнованому битвами містечку Ірпінь під назвою Центральний будинок культури.
"Більше, ніж де-небудь ще, це показує, що російські [збройні сили] увійшли як варвари й знищили культуру Європи, — говорить Гіттос про будівлю. — Для мене було важливо прийти сюди сьогодні, намалювати й показати їм, що вони не можуть зупинити мистецтво".
"Хоча навкруги смерть, танки та братські могили, для мене це абсолютне варварство, — додав митець. — Вони просто рознесли [ЦБК] на шматки".
З собою із далеко Сіднея митці привезли 5 відеокамер, а також портативну студію звукозапису.
"Культура України передує Росії, і Хелен збирається використати це, — каже Гіттос. — Я впевнений, що будуть чудові записи та спільні роботи".
Також митці дали інтерв'ю австралійському ведучому Майклу Павлічу, описуючи сцени спустошення, додавши, що роль художника полягає в тому, щоб показувати людям життя з усіх боків, а також поділились там, як гостинно зустріли їх українців.
Ще перед приїздом до України 72-річний Гіттос розповідав The Art Newspaper, що він і Роуз будуть дотримуватися свого звичайного способу роботи та спробують налагодити зв’язки з місцевими художниками.
"Ми чули про молоду жінку, яка хоче познайомитися з нами, яка була головною примою-балериною в Києві, а тепер вона взяла в руки рушницю і воює з росіянами, — розповідав Гіттос. — У цій війні мене захоплює те, що ми маємо художника, який очолює країну. Володимир Зеленський (актор і комік) — художник. Він комунікатор. Ми спілкувалися з близькими йому людьми, і, ймовірно, зустрінемося з ним, коли прийдемо туди. Я знаю, що ми будемо з ним добре спілкуватися".
Джордж Гіттос — австралійський художник, кінопродюсер, режисер і письменник. У 1970 році він був засновником колективу художників Жовтого дому в Сіднеї. Робота митця постійно виражала його соціальну, політичну та гуманітарну стурбованість наслідками несправедливості та конфліктів.
До середини 1980-х років він працював в основному в Австралії, але у 1986 році він поїхав до Нікарагуа, і з того часу робота Гіттоса була переважно міжнародною. Він їздив і працював у багатьох регіонах конфлікту, включаючи Філіппіни, Сомалі, Камбоджу, Руанду, Боснію, Бугенвіль та Південну Африку.
Останніми роками він зосередився на Близькому Сході та неодноразово відвідував Ізраїль та Палестину, Ірак та Афганістан. У 2011 році він заснував новий Жовтий дім, багатопрофільний центр мистецтв у Джелалабаді. Серед багатьох нагород Гіттос двічі був відзначений премією Блейка за релігійне мистецтво.
Війна — усі останні новини
- У Японії анонсували вихід манги про ленгедарного українського пілота — Привида Києва
- Африканські трунарі продали мем про себе на NFT-аукціоні на підтримку України
- "We're from Ukraine": як українські меми про війну перекладають для закордонної аудиторії
- Олімпійська чемпіонка пропливла крізь "криваве" озеро як протест проти геноциду українців
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!