22 нові пісні про вдячність, лють і любов

. Нікіта Тітов

Місяць російської агресії проти України зруйнував наші міста, але ще більше зміцнив віру в перемогу, в добро та людей, які поряд у ці страшні часи.

Практично щодня українські музиканти на своїх сторінках у соцмережах видають нові пісні або діляться чернетками майбутніх треків.

Зібрали у добірці 22 нові пісні про війну, що видали упродовж останніх трьох тижнів: Андрій Хливнюк, The Kiffness, KAZKA, Жадан і Собаки, Go_A, Вертеп, Сергій Асафатов, Олег Скрипка, Бетон, Krechet, ТНМК, Антитіла, Kozak System, Стасік, Саша Чемеров, Женя Галич, Сергій Бабкін, Паліндром, Yurcash, MBreeze, Zwyntar, Марія Яремчук, Skofka, Two from Zoo, ЮЮ, Jandy, Ivan Taiga та Арсен Мірзоян.

KAZKA – "I AM NOT OK"

KAZKA: "Щодня ми дивимося в очі страху і продовжуємо боротьбу за мирне небо над рідною Україною на всіх фронтах! Мільйони українців перебувають у постійній небезпеці. Українські міста руйнують, ворог забирає невинні життя і культурну спадщину України".

Асафатов – "Дякую за світанки"

Сергій Асафатов: "Здавалося, що зараз взагалі не до музики. По суті так воно і є, але все одно, те що хоче вибратися на зовні, воно не може бути не випущеним. Ця пісня про те, що щастя в простих речах. Це нагадування про те, що побачити сонце, яке сходить на світанку теж велике щастя".

Krechet – "Скоро"

Krechet: "Кажуть, у складні часи народжується найпроривніша музика. Тому, працюємо! Перемога близько! Слава Україні!".

Олег Скрипка – "Героям Слава"

Олег Скрипка: "Ідея пісні-кричалки виникла тому, що був запит для радіо і запит серця щось промовити для воїнів ЗСУ. І це було на самому початку війни, буквально в перші дні. Я думаю, що вона підтримає дух і вояків, і всіх нас, українців. Бо ми зараз в такому вирі подій, і всім серцем вболіваємо, любимо, підтримуємо наших вояків і йдемо всі разом до перемоги".

Go_A – "Kalyna"

Go_A: "Зламана калина була знаком тривоги та біди, а наруга над нею ганьбила людину. Її дбайливо оберігали, адже існувало повір'я, що вона росла лише у добрих людей. Предки вірили, що калина має силу, яка несе безсмертя та здатна об’єднати покоління у боротьбі зі злом. Пісня Kalyna — це послання світу, який має об’єднатися заради майбутнього".

Антитіла – "MLNL"

Антитіла: "Сьогодні ми змінили свої музичні інструменти на зброю. Вони вторглись у нашу державу.Вони підло атакували міста по всій нашій країні. Вони вбили тисячі наших громадян і продовжують це робити сьогодні. Вони століттями знищували наших людей, землю, культуру, державність.

Але ми, попри завищену імперську величність, досі чинимо потужний спротив, і будемо його чинити ЗАВЖДИ!"

MBreeze – "Эта Война"

MBreeze:

"Эта война нам не нужна

Возвращайся туда, откуда пришла

И забери с собою всех,

Кому ты так нужна".

Skofka – "Ой На Ой"

Skofka: "Здавалось би, життя підкинуло багато болючих актуальних тем для написання нових пісень. От тільки не до цього.

З першого дня війни я й не сідав за написання чогось нового, хоч колеги і слухачі вже не раз запитували та радили робити те, що добре вмію.

Ви знаєте, що до початку війни я займався написанням альбому, і увімкнувши демо, які написав і записав за декілька днів, та тижнів до війни, я не то що здивувався, я злякався від того, що придумала душа раніше. У тих текстах, які я написав раніше, я не бачив і не мав на увазі тієї суті, яку добре бачу зараз. Близькі мені люди сказали: "Ти написав пророчі пісні і їх обов‘язково треба увімкнути українцям зараз!".

ТНМК & KOZAK SYSTEM – "Мамо"

Олександр "Фоззі" Сидоренко: "Рік тому Іван Леньо з Kozak System запропонував зробити цей трек, наче оповідь про розмову військового з мамою – на старій кухні, за столом, затягнутим давньою клейонкою. Ця картина одразу жваво поставала перед очима. Ми зробили окрему версію, переписавши текст та змінивши аранжування.

І тепер, рік потому, з’ясувалося, що й весна холодна, й війна значно ближче, ніж раніше, – раптом кожне слово в цій пісні набуло додаткової ваги. Рік тому ніхто не міг знати, що текст цієї пісні стане настільки реальним. Але ми точно повернемося переможцями після бою — це вже інша Україна. Та інший світ".

Жадан і Собаки & Вертеп – "Діти"

Жадан і Собаки: "Пару днів тому ми заскочили в Дніпрі на студію Yellow Submarine і записали цю пісню. Вона про головне – про наших дітей, яким ми маємо передати нашу країну. Пісня, можливо, не надто мажорна, але, що головне, – не печальна. Вона про віру, надію та любов. Ми обов'язково переможемо. Заради наших дітей. Заради їхнього майбутнього".

Сергій Бабкін – "Я Солдат" (version 2022)

Сергій Бабкін: "Найталановитішим воїнам світу присвячується! Слава ЗСУ!".

Yurcash feat Карпатська січ – "Шарабан"

Юрко "Yurcash" Юрченко: "Ця відома похідна пісня під час російсько-української війни 2022 року стала Маршем Добровольчого батальйону "ОДЧ Карпатська січ". Разом з Юрком Юрченком, який також є добровольцем цього славнозвісного батальйону, цю пісню заспівали і бійці. Запис проводився у військово-польових умовах в студії, що була створена на базі батальйону, а також і на самій передовій в Ірпені та Броварах, де підрозділ виконує бойові завдання спільно з 72-ю бригадою та ЗСУ".

СТАСІК – "Бий"

Стасік: "Нема війни, що виграє мене".

Паліндром & Ship Her Son – "Спи"

Паліндром: "Забирайся додому, поки дім твій ще є. Голуб миру твої рештки жує. Ти не гідний навіть бути добривом тут. Пекло вже близько — тебе проведуть!".

Хливнюк & The Kiffness – "Ой у лузi червона калина"

The Kiffness: "Андрій Хливнюк, фронтмен українського гурту "Бумбокс", перервав свій тур по США, щоб захистити свою країну. Він був досить люб'язний, щоб дозволити мені зробити ремікс на це недавнє відео, де він співає українську народну пісню "Ой у лузі червона калина".

Моє кохання та думки – з народом України та з усіма людьми в Росії, які виступають проти цієї безглуздої війни, розв'язаної проти народу України президентом Путіним. Я сподіваюся, що це відео допоможе хоч трохи. З коханням із Південної Африки".

ZWYNTAR – "Госпел"

ZWYNTAR: "Коли біда приходить до моєї землі, я беру рушницю. Коли диявол шепоче на вухо мені, я іду молиться".

Саша Чемеров & Женя Галич – "Досить"

Женя Галич: "Страх і паніка вже пройшли. Лишились злість і гнів. Все, що було в моєї родини, моїх друзів, сусідів – все забрали, зруйнували. Наші діти перестали боятися вибухів, вони до них звикли.

Звичайні речі типу гарячої води та нормального ліжка стали дивом.

Для "мразоти" стала дивом наша боротьба. Інформаційні раби ніколи не зможуть протистояти думаючим людям. Вони вже бояться".

Бетон – "Kyiv Calling" (official cover "The Clash – London Calling")

Бетон: "Кілька днів тому до нас написав Остап Кривдик з Руху Опору Капітуляції і запитав, чи ми би не хотіли офіційно спробувати зробити кавер на London Calling легендарних The Clash, переробити кавер відповідно до війни в Україні. Ми на це все мали 3 дні. І якось несподівано все вдалося легко і невимушено, команда продюсерів і піарників з Англії легко прийняла кавер, музиканти з The Clash нас благословили".

ЮЮ feat. Jandy, Ivan Taiga – "Каменярі"

ЮЮ: "Ми ніколи не жили під час війни, але, на жаль, війна прийшла на нашу землю.

Життя людей та артистів перевернулося. Зараз артисти перетворилися на волонтерів: ми доставляємо їжу та медикаменти. А коли настає комендантська година, щоб врятуватися від жаху війни, ми творимо.

Цю пісню ми присвячуємо Україні та всім героям, які самовіддано захищають нас і нашу землю".

Two from Zoo – "Публічна хвойда"

Two from Zoo: "Від геройки до публічної хвойди один крок. І навпаки. Війна швидко розвіює ілюзії та знімає маски, і як боляче буває розчаровуватися в своїх очікуваннях та ідеалах!

Не очікуйте нічого ні від кого, крім себе самих! Ніколи не вимикайте критичне мислення, перевіряйте та аналізуйте всю інформацію, не ведіться на провокації та гучні заяви популістів і вчіться керувати своїми емоціями, які так легко зараз затьмарюють нам розум".

Марія Яремчук – "Дорога Воїна"

Марія Яремчук: "Моя власна маленька внутрішня війна за незалежність вилилась на папір цею піснею. Зараз як ніколи відчутно, що країна – це теж живий організм. І маючи таку складну історію, такий тернистий шлях, Україна замість стати на коліна завжди обирала йти дорогою Воїна. Наша мова, культура, традиції – як живий щит. І я маю розкіш сьогодні писати і творити українською".

Арсен Мірзоян – "Моя Країна"

Арсен Мірзоян: "Пісня "Моя Країна" – це по суті мій стан у перші дні війни. Я намагався зібратись думками, зібрати себе до ладу. До кінця не вірилося в те, що відбувається. Я не міг уявити, що таке станеться у XXI ст. Пісню ми записували дистанційно, бо зараз немає можливості з хлопцями зустрічатися разом. Зараз я волонтер, ми співпрацюємо з командирами бригад, вони нам "нарізають завдання" – ми їх виконуємо. Все буде Україна! Слава ЗСУ!".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.