Микита Кадан провів виставку "Тривога" у київському укритті

. Микита Кадан

У київській галереї "Voloshyn Gallery", яка з 24 лютого працює як укриття, відкрилася виставка робіт українських художників під назвою "Тривога". Про це у своєму Instagram розповів її організатор, митетць Микита Кадан.

За словами Кадана, останніх три тижні приміщення галереї "служило йому притулком", а назва виставки відсилає до почуття тривоги та сирен, що попереджають про небезпеку ракетного обстрілу.

До експозиції увійшли роботи українського художника початку та середини ХХ ст. Давида Бурлюка, картини 1970-х років київського нонконформіста Костянтина-Вадима Ігнатова, ключової постаті українського постмодерністського живопису 1980-90-х років Олега Голосія, сучасні роботи Влади Ралко, Лесі Хоменко, Миколи Рідного, Олексія Сая та Микити Кадана.

Виставка працювала лише для запрошенних осіб через обмеження на проведення заходів. За словами Кадана, після війни вони планують перевідкрити її публічно.

Микита Кадан – автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об'єднання "Худрада". Живе та працює у Києві.

У своїх роботах Кадан поєднує інтелектуальну рефлексію та соціальну активність, своїми роботами реагуючи на соціально-політичні дискусії у країні. Він тонко відчуває історичний контекст навколишнього світу, зображуючи у своїх роботах ті трансформації, які переживає як країна, так і окремо взята її столиця – Київ.

Найчастіше він працює у живописі та скульптурі, використовуючи абстракцію та моделювання як художні стратегії, які відсилають до російських авангардних рухів початку XX століття.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.