Прогулянка воєнним Києвом з солістом "Хорея Козацька" Тарасом Компаніченком

Єлизавета Серватинська

Суспільне зустрілося з солістом гурту "Хорея Козацька" Тарасом Компаніченком на Майдані Незалежності на коротку прогулянку воєнним Києвом. Тарас у формі, з армійським рюкзаком та інструментом. Каже: зараз вся зброя потрібна – і автомат, і пісня. У тероборону пішов, бо вважає, що нема куди відступати.

"Московський імперіалізм дикий іде, щоби не лише знищити українську державу – він хоче знищити нашу ідентичність. Культура – це ідентичність. І десь заховатися в теплих краях чи комфортних світах і мріяти про Україну чи там, скажімо, бажати якогось відродження чи рятувати якісь скарби – це, звичайно, теж може бути благородною місією. Але я вирішив: ну скільки можна? Це вже було".

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Розповідає: побратими часто просять заспівати ту чи іншу пісню. Тож грає й співає під час присяги або в короткі хвилини відпочинку. Сьогодні – грає для бійців тероборони одного з районів столиці.

"Ми передаємо вітання Охтирці, яка стоїть мужньо. Чи це пісня з Харкова – ми передаємо вітання Харкову, чи бореться Херсон, Мелітополь, Чернігів, Суми. Це не просто історичні наші кордони, колись комусь "подаровані", як каже андрофаг із півночі Путін і фальсифікатор, але і що ці твори – це місія нашої культурної спадщини.

Ми любимо свою вітчизну, любимо свій дім, коханий Київ мучений-перемучений. Розтерзаний той Київ віками. І ми його відбудували енний раз з попелу. І вони знову хочуть сюди прийти. То в нас ота любов до наших дітей, до наших онуків, до світу нашого, який ми збудували і будуємо. Тому хлопці просять, а я намагаюсь це виконувати", – розповідає Компаніченко.

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Попри те, що зброю брав у руки тільки на навчаннях, Тарас Компаніченко каже – він готовий битися з ворогом. Свою дружину та доньок зі столиці вивіз. А сини залишились у столиці:

"Пишаються, кажуть, що дуже люблять. Кажуть, що щасливі, що народились в такій родині. Що всі речі, про які ти казав, мають вагу, і добре, що ми виросли такими, як ми виросли".

На Майдані Незалежності Тарас Компаніченко співає лише для нас. Вже за годину йому треба повертатись до своїх побратимів.

"Мені здається, що моє місце визначене моєю позицією. Пафосно співати "За Україну з вогнем завзяття", мол, ідіть, хлопці, воюйте, а самому десь там сховатися – це дуже неетично. Так, ми були на Майдані в найгірші дні і найгірші ночі, тому що ти не просто співаєш такі тексти і таку музику, а тому що ти віриш в те, що ти робиш", – ділиться соліст "Хореї козацької".

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Єлизавета Серватинська

Війна — усі останні новини