Це порушує їхні права: Human Rights Watch закликали Україну не публікувати фото російських полонених

Фото: GoogleEarth

За словами правозахисників, "опубліковані кадри полонених солдатів порушують правові норми Женевських конвенцій". Із цим закликом організація звернулася до СБУ та МВС.

"Українській владі слід припинити публікувати в соціальних мережах і месенджерах відео полонених російських солдатів, які викликають у них суспільну цікавість, зокрема ті, які показують, що їх принижують або залякують", — заявила сьогодні організація Human Rights Watch.

Human Rights Watch пишуть, що СБУ розміщує в своїх соцмережах відео, у яких "полонені російські солдати під тиском розкривають свої імена, ідентифікаційні номери, особисту інформацію, включаючи імена батьків та домашні адреси". Також згадали, що "Telegram-канал, яким, очевидно, керує МВС і який має понад 847 000 підписників, робить те ж саме".

"Зобов’язання захищати військовополонених від того, щоб бути об’єктами суспільної цікавості, а також захищати їх від залякування чи приниження, це частина вимоги забезпечення гуманного ставлення до них та захисту їхніх сімей від шкоди", – сказала Ейслінг Рейді, старший юрисконсульт компанії Human Rights Watch. За її словами, "українська влада має припинити викладати ці відео в Інтернет".

Human Rights Watch пише, що 10 березня 2022 року вони написали до СБУ та МВС, щоб "висловити занепокоєння (...) та запитати, які кроки здійснить влада, щоб забезпечити лікування військовополонених. відповідно до Женевських конвенцій". Станом на 16 березня, пише організація, вони все ще чекають відповіді.

Натомість, у матеріалі зазначено, що радник МВС Віктор Андрусів повідомив Human Rights Watch, що згадані публікації робляться, щоб допомогти родичам ідентифікувати полонених і вбитих російських солдатів. Також у відео, опублікованому на YouTube-каналі міністерства, Андрусів запевнив:

"Ми віддані виконанню Женевських конвенцій і доручили всім підрозділам шанобливо ставитися до всіх ув’язнених", – сказав він. "Генеральний командир і міністр внутрішніх справ прийняли інструкції на основі Женевських конвенцій для всіх солдатів і поліцейських. Ми будемо контролювати дотримання цих інструкцій на постійній основі".

Міжнародний комітет Червоного Хреста також заявив, що, на їхню думку, "будь-які матеріали, які дозволяють глядачам або читачам ідентифікувати окремих ув’язнених, не повинні передаватись, публікуватися чи транслюватися".

Human Rights Watch також написали, що вони задокументували значні порушення законів війни та очевидні військові злочини з боку російських військ , включаючи "невибіркові напади на цивільних осіб із застосуванням касетних боєприпасів та іншої зброї та запобігання втечі цивільних осіб із районів бойових дій".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!