Важливо говорити про війну: Космос Табір запустив подкаст та бот, де можна поділитися своєю історією

.

Організація "Космос табір" на 11 день повномасштабного вторгення РФ в Україну запустила "Подкаст воєнного Києва", який викладають у вільний доступ. Також вони створили проєкт "Розкажи мені", де люди можуть поділитися своєю історією проживання війни.

За словами авторів ідеї "Розкажи мені", місія проєкту – зібрати разом різні потоки історії, як сюжети фільмів, як одну книгу, що пишеться одночасно купою людей.

Долучитися можна за посиланням.

Скріншот з чат-боту "Розкажи мені".

У першому випуску подкасту гостем був Анатолій Дідик, філософ, координатор волонтерів усередині та за межами країни, учасник ГО Українські Студенти за Свободу. Говорили про війну, дегуманізацію, розбіжність культур та якірні звички.

На 13-й день війни гостею стала координаторка "Космос Табору" та авторка ідеї проєкту "Розкажи мені" Анна Шевченко, яка поділилась думкою про те, чому важливо комунікувати одне з одним про події, що болить у тих, хто лишається і хто їде за кордон, і чому варто проговорювати досвід спільно.

Також на 15-й день війни гостем подкасту став Ігор Козловський, мислитель, вчений, релігієзнавець та письменник, з яким велась розмова про досвід війни, вимір людського та особисту гнучкість.

"У кожного є своє завдання — в цьому і є феномен геніального табору. Чому геніального ? Бо є розуміння, що геніальність є не тільки в особистості, а і у спільноти. Кожен зі своїм обдаруванням, своїм талантом — займається і допомагає виходячи з нього. Таким чином допомагаючи всій спільноті стати на новий рівень‎", — говорить Ігор.

13 березня вийшов подкаст з артистом та музикантом Стасом Корольовим та його партнеркою, режисеркою і віджейкою Анастасією Весною про перші дні війни та адаптацію до нових життєвих реалій.

"Мені ставало нормально перші днів 10 тільки якщо я щось зробила — кудись щось віднесла, комусь щось допомогла", — згадує Анастасія.

Слухати подкасти можна на сторінці "Космос табору" на SoundCloud або шукати посилання на нові випуски на сторінці табору у Facebook.

Також "Космос табір" має групу опору — у ній зібралися понад 25 митців, щоб "протистояти та захистити рідне місто Київ":

"ГО "Космос Табір" зараз виробляє металеві перешкоди в Києві. Це допомагає встановлювати контрольно-пропускні пункти на дорогах і зупиняти танки.

Фото: Космос табір

Наш проект називається Space Hedgehog, тому що конструкція, яку ми виготовляємо для зупинки танків та іншої військової техніки, українською називається їжак – буквально "Їжак".

Фото: Космос табір

За цим посиланням ініціативі можна допомогти фінансово. Митці опублікували відео-воркшоп з виробництва й додали: "Скоро переходимо на буржуйки для цивільник та ЗСУ".

Що відомо

"Космос табір" позиціонує себе, як творчий культурний колектив. "Ми створюємо культурні, мистецькі та соціальні проекти. "Космос" об’єднує пасіонаріїв, діячів культури, художників, велосипедистів, еко-активістів, акторів, музикантів та людей із запитаннями в головах. Ми розглядаємо мистецтво як соціальну практику, яка може об’єднувати людей із різних зовнішніх світів та створювати соціальну взаємодію між ними", — розповідають митці про себе.

Більше цікавого про подкасти

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!