Як у світі продовжують підтримувати українців під час війни з Росією — фоторепортажі протестівVol.2.

Оновлюється
Фото: Дайва Жейміте-Білене і Рамунас Данісевічус

З 24 лютого, від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, у всьому світі відбуваються мітинги на підтримку українців та засудження дій Путіна — ми писали про них тут.

Демонстранти в багатьох країнах кожен день вимагають від своїх урядів посиленння або введення санкцій для Росії, а також військової і гуманітарної допомоги для України.

Суспільне продовжує збирати підбірку антивоєнних протестів з різних міст світу.

Вашингтон, США

У Вашингтоні сотні людей вийшли на акцію підтримки України. Вони вимагали позбавити Росію доступу до повітряного простору над Україною.

Вашингтон, США. Фото: Олександр Брамський

Раніше американські конгресмени Джеррі Коннолі (Демократична партія) і Майк Тернер (Республіканська партія) звернулися до президента США Джо Байдена з закликом позбавити Росію доступу до повітряного простору над Україною. Про це йдеться у їхньому зверненні, яке опублікував у Facebook голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Вашингтон, США. Фото: Олександр Брамський

Вашингтон, США. Фото: Олександр Брамський

Як повідомила Суспільному Катерина Лісунова, кореспондентка Голосу Америки з Вашингтона, люди поблизу Білого дому вимагають підтримки для України і важливо те, що кричать — закрити небо над Україною.

"Я говорила з конгресменом з Республіканської партії, він очолює об'єднання, яке підтримує Україну, я його питала про те, що можна зробити, щоб закрити небо над Україною. І він пояснив, що це можливо, і для цього НАТО не потрібно втручатися у протистояння з літаками. Вони можуть відключити їхні радари. Наступний тиждень буде сесійним в конгресі і він разом з колегами з демократичної партії буде піднімати це питання. Конгрес має звернутися до Білого дому щоб вони підняли це питання в НАТО і країни НАТО підтримали це питання", — зазначила вона.

Вашингтон, США. Акція на підтримку України, Вашингтон, США. Фото надане Суспільному

Вашингтон, США. Фото: Олександр Брамський

Турку, Фінляндія

Українські студентки за обміном Валявко Анастасія, Дар’я Дрига, Красна Анна та Воробйова Євгенія з допомогою групи у Фейсбуці “Українці у Фінляндії” організували мітинг біля Собору Турку.

Вони просили фінансувати Збройні сили України, закрити S.W.I.F.T. для громадян Російської Федерації, закрити повітряний простір для Російської Федерації у Фінляндії — цю вимогу було почуто в той же день, коментують мітингарки — віднестися до новин про Україну серйозно, бо це спільний ворог, а також допомогти зброєю.

Анастасія Валявко коментує: "Я люблю Україну, пишаюся нашими людьми й мені не байдужа доля моєї країни. Моя ціль — привернути увагу міжнародного суспільства та заручитися їх підтримкою. Світ має почути нас і наші вимоги, адже це спільна проблема. Мають накласти набагато жорстокіші санкції та допомагати зброєю".

Турку, Фінляндія, 26.02.2022. Фото: Анастасія Валявко

Бремен, Німеччина

Людмила Піскова, українка, що живе в Німеччині, розповідає:

"Коли це трапилося (військовий напад Росії на Україну, - авт.), я вже о 8-й ранку почала створювати групи і почала збирати українців, за кілька годин ми були в Бремені. Це далеко від мене, але ми поїхали туди, дівчата почали реєструвари це все, бо мітинги в нас можна лише офіційно робити.

Я колишня журналістка, тому і почала скрізь це розповсюджувати. Побачила людина, яка знає нашу родину, яка живе за кілька сот кілометрів від мене, і він написав, що виїхав. Він німець, і жодної української крові немає. Сусідка з Домінікани каже, що вони щодня з своїм президентом моляться за українську націю.

Нас зараз на моїй землі десь 170 українців, які активно займаються волонтерською діяльністю, багато хто кинув усе і поїхав на кордони. Я збираю ліки і займаюся комунікацею з посольством.

З нами болгарські друзі, грузинські, турецька діаспора пропонувала гроші, я сказала, що поки не можу взяти, я цим не займаолася. Мені дзвонила діаспора зі Штатів, питали, куди гроші слати.

Я можу сказати, що в п'ятницю було 3 тисячі людей в Бремені, у моєму місті десь 500 людей. Сьогодні, я думаю, буде багатотисячний мітинг, набагато більше, ніж 3 тисячі. Бо сьогодні ми підключили німців, турків, арабів — усіх.

Мені вже вдалося розламати кілька "русских миров", ми ходимо пояснюємо людям. Це дуже важливо.

У мене дуже багато лікарів друзів, учора вони написали, що лікарня збирає дуже багато ліків для нас, вони будуть передавати, і я буду думати, як їх вислати. Мені пишуть люди, з якими я не бачилася 5 років, питають, що у вас там, чим ми можемо допомогти. Треба гроші, треба молитися, треба тиснути на нашу владу.

Я не можу сказати, скільки я втратила своєю позицією, повірте, це майже все, але ми не зупинимося, ми маємо підтримати Україну, бо ми розуміємо, далі буде далі, і ми це поснюємо людям, вони йдуть за нами і підтримують нас всі, майже.

У мене є друзі, у них є два великі джипи, один джип BMWХ5, і вони сказали, що міняють його на старий бус, і їдуть з чоловіком на кордон возити, бо там більше місця. Грузимо, волонтери вже поїхали.

Зараз ми шукаємо КП, хто дозволить нам велику партію ліків передати через Польщу чи через щось інше. Син мого чоловіка сидить, спілкується з депутатами Бундестагу, дуже допомагає нам. Вибачте, якщо ми щось не так робимо, що ми не встигаємо".

Лос-Анжелес, США

"Сьогодні ми всі українці". У Лос-Анжелесі сотні людей вийшли на мітинг підтримки України.

Лос-Анжелес, США, 27.02.2022. Фото: Ганна Твердохліб

Лос-Анжелес, США, 27.02.2022. Фото: Ганна Твердохліб

Лос-Анжелес, США, 27.02.2022. Фото: Ганна Твердохліб

Сеул, Корея

Олена Монзолевська, українка, випускниця академії Суспільного, що мешкає в Сеулі, розповідає:

"Дуже важко знайти взагалі хоч якусь інформацію про мітинг у Кореї. Боліло серце, що ми не можемо ніяк підтримати Україну, ніде ніякої інформації про офіційні мітинги не надавалося. Далі ми знайшли чат українців у Кореї у корейській мережі Cacao Talk, це як Whatsapp корейський, і вже почали просто долучатися, і дивитися інформацію.

Потрібно було просити дозвіл у корейської поліції, що це мирний протест, і що всі вакциновані. Також треба було чекати 48 годин, щоб провести цей мітинг.

Говорили і кричали "Путін – х*йло". Коли ми почали це викрікувати, нам сказали, що ні, будьте цивілізованими – цього вживати неможна, бо тоді це не буде вважатися як мирний протест.

Це через те, що нам давала дозвіл поліція, і якщо ми кричимо "Путін – х*йло!", то ніби як затверджено поліцією, і нібито Корея має якісь думки на рахунок всього цього і вже точно опозиційна до Росії. Хоча ми були дуже здивовані, чому так.

Це був марш, ми проходили повз посольства Росії, чомусь саме там не можна було збиратися, я думаю, це якось повʼязано з поліцією.

Там ми не витримали, і швидко закричали – нас швидко зупинили, але все ж".

Литва

Мовчазний мітинг на підтримку України відбувся 27 лютого й у Литві.

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва Жейміте-Біленеі Рамунас Данісевічус

Литва, 27.02.2022. Фото: Дайва і Рамунас Данісевічус

Париж, Франція

У столиці Парижа на підтримку українців у війні з путінським режимом небайдужі зібралися на Place saint michel.

Париж, Франція 27.02.2022. Фото: Анна Римар

Париж, Франція 27.02.2022. Фото: Анна Римар

Париж, Франція 27.02.2022. Фото: Анна Римар

Берлін, Німеччина

У Берліні триває протест на підтримку України після нападу Росії. За даними місцевої поліції, на акцію прийшли понад 100 тисяч людей. Активісти ж повідомляють, що кількість протестувальників може сягати 500 тисяч.

Берлін, Німеччина, 27.02. 2022.

Берлін, Німеччина, 27.02.2022. Фото: "Новая газета"

Берлін, Німеччина, 27.02.2022. Фото: "Новая газета"

Мальме, Швеція

На центральній площі Мальме, що в Швеції, 27 лютого люди зібралися, щоб підтримати Україну.

Учасниця мітингу Natalia Wennström говорить: "Ми втиримаємо, бо нас багато. Ми проти війни, ми за мир. За таке небо над Україною. Слава Україні!".

Мальме, Швеція, 27.02.2022. Фото: Natalia Wennström

Мальме, Швеція, 27.02.2022. Фото: Natalia Wennström

Мальме, Швеція, 27.02.2022. Фото: Natalia Wennström

Мальме, Швеція, 27.02.2022. Фото: Natalia Wennström

Стокгольм, Швеція

Стокгольм, Швеція, 27.02.2022. Фото: Коля Зирянов

Стокгольм, Швеція, 27.02.2022. Фото: Коля Зирянов

Шрі-Ланка

Подружжя Олексій Гукалов і Анна Білоус застрягли на Шрі-Ланці. Тим не менш, вирішили допомагати Україні протестами:

"Нам надзвичайно важко знаходитися так далеко від дому, і ми не в змозі докласти максимальних зусиль, щоб вплинути на ситуацію. Але дізнавшись про те, що сталося, українці на Шрі-Ланці об'єдналися, створили телеграм канал, де всі охочі зібралися на мітинг під посольством РФ.

На мітингу була преса Шрі-Ланки, бо місцеві не дуже були в курсі, що відбувається в Україні, у них також є перекручені новини — деякі люди там кажуть, що Україна вже здалася, ви вже програли, тобто їм теж показують неправдиві новини. Тому нашою метою було як мінімум показати, хто ми є, яка проблема існує, закликати всіх людей навколо, щоб вони долучилися, підтримали Україну, щоб протистояти агресору.

Мешканці тут проросійські, місцеві кажуть, що по телевізору дивилися CNN, і там преедають, що українські військові здаються, і все йде до фіналу.

Мешканці, з якими ми говоримо і розповідаємо про справжню ситуацію, досить щирі, готові допомагати, надавати житло, знижки, їжу. Українці на Шрі-Ланці не відчувають жодної небезпеки. Мова зараз йде про те, що міністерство туризму Шрі-Ланки буде подовжувати візи для тих, хто тут застряг, і не може потрапити додому.

Усі дуже дружньо налаштовані, висловлюють підтримку, і кажуть, що Шрі-Ланка в свої часи переживала військові сутички, і вони розуміють, як це важко, яке це горе, співчувають нам і раді будуть допомагати.

На першому мітингу було 200-300 осіб. Були присутні навіть росіяни, які протестують проти того, що відбувається. Бо багато людей не згодні з тим, що робить Путін, вони проти цього військового вторгнення.

Наразі ми залишаємося тут на невизначений термін, будемо слідкувати за ситуацією. Ми проводимо інформаційну війну тут, збираємо кошти для армії, краще нам бути там, де ми можемо допомогти, бо якщо ми полетимо в якусь країну Європи, то нічого не зміниться, бо потрапити в Україну дуже складно".

Мітинг, який зібрався у місті Ґалле, що на Шрі-Ланці.

Ґалле, Шрі-Ланка, 27.02.2022. Фото: Маргарита Боровкова

Ґалле, Шрі-Ланка, 27.02.2022. Фото: Маргарита Боровкова

Ґалле, Шрі-Ланка, 27.02.2022. Фото: Маргарита Боровкова

Прага, Чехія

Велелюдний мітинг на підтримку України в Празі на площі Венцеслас.

Прага, Чехія, 27.02.2022. Фото: Антон Геращенко

Прага, Чехія, 27.02.2022. Фото: Ceske Televize

Корк, Ірландія

Мітинг відбувся на центральній площі міста, скандували "Героям Слава", співали гімн України, "Червону Руту". "Мета — підтримка українців вдома, в Україні і поширення інформації для ірландців. Були також ж грузини та поляки", — розповіла Суспільному учасниця мітингу.

Корк, Ірландія, 25.02.2022. Фото надані Суспільному

Корк, Ірландія, 25.02.2022. Фото надані Суспільному

Також у кольори українського прапору підсвітили міську раду Корку.

Корк, Ірландія. Фото надані Суспільному

Торонто, Канада

Торонто, Канада, 27.02.2022. Фото: Anastasiia Mira

Торонто, Канада, 27.02.2022. Фото: Anastasiia Mira

Торонто, Канада, 27.02.2022. Фото: Anastasiia Mira

Мюнхен, Німеччина

На Карлсплац Штахус відбулася акція "Зупинити війну". Основні ідеї за словами учасника Сергія — "відключення свіфту, санкції проти Путіна, Путіна під Міжнародний Кримінальний Суд — протестуючі підтримали".

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччнина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Мітинг на підтримку України у Мюнхені, Німеччина, Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Мюнхен, Німеччина, 26.02.2022. Фото: Sergius Barbarossa та Марина Савченко

Що відомо

  • Вранці 27 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що згоден на перемовини з керівництвом Росії в будь-якій країні, звідки не летять ракети, але не в Мінську.
  • ТАСС повідомляє, що 27 лютого до Білорусі прибула російська делегація для переговорів з Україною. А невизнаний лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Гомелі все підготовлено для "мирних переговорів" між Україною та Росією.
  • В Офісі президента повідомили, що українська делегація зустрінеться з російською на білорусько-українському кордоні.
  • Президент Росії Володимир Путін доручив керівництву Міноборони та Генштабу РФ перевести сили стримування у російській армії в особливий режим несення служби.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили збили крилату ракету, яку було випущено з території Білорусі по Києву.
  • Близько 01:00 27 лютого у місті Васильків Київської області через влучання військ окупантів зайнялася нафтобаза компані "БРСМ-Нафта". Станом на ранок 27 лютого на базі триває пожежа, однак за даними ДСНС, загрози розповсюдженню вогню немає.
  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
  • За майже три доби наступу російських військ на Україну загинули понад 210 людей, зокрема п’ятеро дітей. Понад 1100 людей, зокрема більш як 100 дітей, зазнали поранень або постраждали. Про це Суспільному повідомили в Офісі президента, поділившись зафіксованими випадками порушення Росією гуманітарного права.

Читайте також

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!