8 лютого ЮНЕСКО опублікувала новий звіт, за яким під час пандемії коронавірусу в креативних секторах було скорочено десять мільйонів робочих місць – і посади ще тисяч людей залишаються під загрозою. У звіті йдеться про "безпрецедентну кризу в культурному секторі", посилену зниженням державних витрат на мистецтво в роки, що передували пандемії.
"Система соціального забезпечення творчих працівників у багатьох країнах і так була недостатньою, проте пандемія показала, наскільки уразливі працівники культурного та творчого секторів", – йдеться у звіті.
У доповіді міститься заклик до урядів забезпечити великий захист праці у творчій індустрії, зокрема встановлення мінімальної заробітної плати для працівників культури, а також ефективніші плани пенсійного забезпечення та оплати лікарняних листів для фрілансерів.
ЮНЕСКО відмічає "основний парадокс": сектор культури є одним з найшвидше зростаючих у світі, а глобальний доступ людей до творчого контенту лише розширюється завдяки переходу до демонстрації мистецтва на цифрових платформах. Однак культура лишається особливо вразливою галуззю: витрати на мистецтво часто вирізають із державних бюджетів.
Музеї та галереї особливо постраждали від пандемії: за даними ЮНЕСКО, 90% закладів змушені були закритися як мінімум на кілька місяців. У 2020 році світова валова вартість сегмента скоротилася на 750 мільярдів доларів навіть попри програми допомоги, запущені державами.
Читайте також
- Списки спадщини та сотні тисяч доларів внесків. Головне про членство України в ЮНЕСКО
- Венецію і Стоунхендж хочуть внести до об'єктів Світової спадщини в небезпеці ЮНЕСКО
- Франція збирається надіслати США нову статую Свободи: розказуємо її історію
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу