Roxolana: "Нацвідбір – це єдиний конкурс, у якому має бути екологічна ситуація в плані конкуренції"

Пресслужба ROXOLANA

Фіналістка Національного відбору на пісенний конкурс Євробачення-2022 ROXOLANA змагатиметься за право представляти Україну на міжнародному конкурсі з піснею GIRLZZZZ.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь артистка розповіла, що з’явилось раніше – пісня чи бажання взяти участь у нацвідборі, якою була реакція батьків-юристів на її рішення піти з сімейного бізнесу і як співачці вдалося вмовити Ніну Матвієнко на дует.

"Я дуже здивувалася, коли ми опинилися в лонглисті"

Як до тебе прийшло розуміння того, що ти хочеш представляти Україну на "Євробаченні"?

Це відбулося дуже спонтанно. У нас все навпаки – спочатку була пісня, а потім ми побачили, що вона є форматом для Євробачення. Навіть хронометраж співпав – 2 хвилини 58 секунд, коли можна три хвилини максимум.

Коли ми написали пісню, вона мені дуже сподобалася, але ми з командою розуміли всі ризики, тому що англомовна пісня важко заходить на радіо. І коли ми нарешті вирішили її випустити, то подумали, чому б не податися на Нацвідбір? Я знала, що багато артистів з першого-другого-третього разу не проходять, але ми вирішили спробувати. Якщо пісня сподобається – чудово, а якщо ні, то ми її все одно випустимо.

Що ти відчула і де ти була, коли дізналася, що ти в короткому списку?

Якщо чесно, навіть не пам’ятаю моменту, як це все відбувалося. Пам’ятаю дзвінок і своє відчуття, що це все не реально. Якщо чесно, я дуже здивувалася, коли ми опинилися в лонглисті. А потім, коли мене повідомили про короткий список, то я була дуже рада і щаслива.

Що саме ти хочеш донести піснею GIRLZZZZ до слухача?

Мені здається, що у цій пісні є цікавий феномен. По звучанню вона видається дуже легкою, веселою, фановою. По приспіву може здатися, що вона про те, як дівчата хочуть потусити. Насправді я намагалася закласти трішки інший сенс. І мова зараз не тільки про дівчат, а про всіх людей.

У нас у всіх є такі моменти, коли ми незадоволені собою. Ми завжди у боротьбі, думаємо про те, що можна було зробити краще, що є хтось кращий за нас. Такий собі синдром самозванця. До того ж зараз у людей багато переживань, тривог. І ці тривоги забирають дуже багато сил та енергії.

Ця пісня про те, що на один вечір я забуду про це все, про переживання і тривоги, поставлю все на паузу і "have fun", ("повеселитися" – англ.). І для кожного "have fun" – своє. Для мене це посидіти на дивані й подивитися серіали. Для когось – погуляти, потанцювати. Я розумію, що для молодих мами й тата залишити дитину на бабусю і на дві години сходити в кіно – це ще той "have fun"!

"Я звертаюся до усіх, хто працює у музичній галузі: ви не дарма працюєте!"

До того, як стати співачкою, ти встигла попрацювати за фахом, а саме – юристкою у вашому сімейному бізнесі. Як тобі працювалося юристом?

Цікаво, але ця робота вимагає неймовірної посидючості, уважного прочитання текстів. Я розумію, що моя енергія вибивалася з цього русла. Мені потрібно було робити щось креативне. І звісно, це дуже класно, тому що навчання на юрфаку – це широкий спектр знань, які ти отримуєш, у багатьох галузях. Я щаслива, що отримала таку освіту, бо я знаю дійсно багато нюансів. Навіть коли ми підписували договір із "Суспільним", я прочитала усі пункти та багато на які звернула увагу.

Пресслужба ROXOLANA. Пресслужба ROXOLANA

Що сказали тобі батьки, коли дізналися, що ти хочеш стати співачкою і залишаєш сімейний бізнес?

Це не в один момент відбулося. Вони терпіли все це з дитинства: усі ці вокальні історії, "завивання" о першій годині ночі, як вони кажуть. Я співала давно, і мене всі підтримували. Мій тато — також фанат музики, він сам співає, любить співати народні пісні. Батьки повністю "за". Неважливо, де ти працюєш, головне, щоб ти працював сумлінно.

За неймовірно короткий час твоєї творчості в тебе вже є дуети із зірками такої величини, як Ніна Матвієнко, KAZKA. Звідки такі зв’язки в артистки, яка тільки починає свій шлях?

Мене часто про це запитують і я розумію, що це логічно. Коли я тільки починала артпроєкт "Ukraine Is" – пісні на вірші відомих українських поетів – знайомий сказав, що цей проєкт несе в собі сильну енергію. Я спочатку взагалі не розуміла, про що він говорить, а потім, коли я почала комунікацію з артистами, з різними людьми, зрозуміла.

З музичної сфери до нас приєдналися дві глибини – Ніна Матвієнко і KAZKA. Але до нас також долучилися люди й з інших сфер. Наприклад, в кліпі на пісню "Очима" знявся Анатолій Криволап, який є просто супервидатним художником. А в кліпі "Говори"Ахтем Сеітаблаєв.

Ми багатьом розповідали про нашу ідею, багато кому пропонували, багато людей відмовлялося. Наприклад, Ніна Митрофанівна нам тричі відмовляла. Казала, що це взагалі не її пісня. Але ми їй писали, дзвонили. І потім відбулась дуже цікава історія – вона дала послухати пісню своєму сину-монаху, і він сказав, що це дуже гарний проєкт і якщо пропонують, то треба погоджуватись. І тільки після його слів вона погодилася. Тобто потрібно багато впертості та роботи, щоб такі дуети відбулися.

За два роки ти зробила колосальний прорив у своїй кар’єрі. Розкажи, як до тебе прийшов успіх?

Складно сказати, як саме. Мені здається, є ще куди рости, є над чим працювати. Це симбіоз роботи над собою і над проєктом. Я розумію артистів-початківців, які дуже багато працюють і не бачать фідбеку відразу. Він з’являється десь через рік-два.

Іноді це дійсно емоційно складно – працювати й не бачити результату. Здається, що ти працюєш дарма. Але я звертаюся до усіх, хто працює у музичній галузі: ви не дарма працюєте! Працюйте далі, результат обов’язково з’явиться. І, звісно, мені здається, що успіх – це симбіоз роботи та везіння, як не крути.

"Якщо об’єктивно є кращий артист, треба з повагою до цього ставитися"

Хто, на твою думку, є твоїм конкурентом на Нацвідборі?

Я не люблю конкурси, де є конкуренція. Як на мене, Нацвідбір – це єдиний конкурс, де у нас має бути екологічна ситуація в плані конкуренції. Тому що ми всі маємо одну ціль – обрати найкращу пісню, яка буде класно презентувати Україну. І тут не повинно бути якихось образ чи переживань. Якщо об’єктивно є кращий артист, то треба з повагою до цього ставитися.

І хто це?

Всі! Бо всі суперкруті. А отже, ми всі якимось чином конкуренти один одному.

Я знаю, що ти володієш якоюсь спеціальною технікою танцю, і фани її побачать на Національному відборі на "Євробачення-2022" у твоєму номері. Що це буде?

Є такий вид танцю vogue. Це в основному рухи верхньою частиною тіла, руками. Але я думаю, ми туди додамо багато хореографії. Я люблю танцювати.

Якщо ти переможеш і поїдеш представляти Україну до Італії, яким буде твоє головне послання?

Головне послання у тому, що українці – це провідна, суперкласна, модна, сучасна нація з такою музикою, яка може бути конкурентоспроможна на усіх ринках.

Читайте також