Cloudless: "Як українці, ми хочемо заявити на весь світ, що все буде добре"

Яна Сочевічек, Радіо Промінь

Гурт Cloudless увійшов у вісімку фіналістів національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення – 2022" з піснею "All be Alright". Фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 19:00 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: Перший.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь музиканти Юрій Каналош та Антон Панфілов розповіли, чому гурт обрав для участі у національному відборі створену "не під Євробачення" пісню, з яким меседжем планують їхати в Турин у разі перемоги та хто з представників України на “Євробаченні” минулих років є їхнім фаворитом.

“Пісня "All be Alright" для нас є магією та іскрою”

Після минулого Нацвідбору Юрій Каналош залишив гурт. Якщо цього разу перемога буде не вашою, це не розсварить вас?

Юрій Каналош: Тоді причина була не в "Євробаченні".

Антон Панфілов: Після Нацвідбору почалася пандемія, ми скасували тур і перший сольний концерт у столиці. Стало важко прогнозувати, що відбуватиметься далі, і це вплинуло на наші роботи та заробіток. Та й в цілому атмосфера була дуже тяжка.

Як відбувався вибір пісні для нацвідбору цього року?

Антон Панфілов: Навесні 2021 року ми знову почали працювати разом із Юрою. І відразу почали шукати старі демо-записи, робити нові чернетки. Випустили пісні "Псих", "Wat Out" – одна з цих пісень могла потрапити до Нацвідбору, але ми зупинилися на "All be Alright", бо саме ця пісня для нас є магією та іскрою.

Юрій Каналош: Ми коли створили її, то зрозуміли, що вона нам подобається, і що вона нас качає, ми відчуваємо цей драйв, хочемо її виконувати.

Антон Панфілов: Але ми не робили пісню спеціально під "Євробачення".

Юрій Каналош: Ми й не могли її робити під Євробачення, адже її ідея з'явилась ще у 2015 році в Китаї. Записали першу мелодію й текст на диктофон телефону, а цього року вже зробили аранжування.

Ви зібрали якусь фокус-групу, давали їй слухати пісні на вибір?

Юрій Каналош: Так, це було. Комусь більше подобається пісня "Way Out", комусь "All be Alright". Але головне – ми впевнені, що зробили правильний вибір.

Якої реакції ви очікували після виходу лірик-відео на "All be Alright"?

Юрій Каналош: Я не мав якихось очікувань, не хотів налаштовувати себе ні на щось погане, ні на щось хороше. Треба думати позитивно, але не хочу загадувати наперед.

Антон Панфілов: Маючи досвід минулого Нацвідбору, я очікував на різні коментарі. Бо є в нас "експерти", які повинні висловити свої думки стосовно аранжування чи тексту. І це нормально, це круто, бо ти бачиш увесь спектр того, як люди сприймають твою пісню.

Юрій Каналош: Коли українці роблять пісню англійською мовою, то це завжди під питанням. Якщо подивитися коментарі до творів західних артистів, то там ніхто не говорить, як робити продакшн або щось міняти в тексті. Адже це бачення артиста.

Антон Панфілов: Ніхто не каже, що ось, у Біллі Айліш є граматична помилка. І вона там дійсно є, але для пісні це допустимо.

Юрій Каналош: А в нас теж є граматична помилка в тексті, але поки що ніхто нічого не сказав про це.

У фразі "all be alright"?

Юрій Каналош: У приспіві я взагалі співаю "I'll be alright", а пісня називається "All be Alright". Так, там має ще бути "will". Але там є ще одна помилка.

"Якщо хочеш, щоб цей світ був кращим, почни із себе"

Головною риторикою Alуosha, коли вона їхала на "Євробачення", була екологічна тема. Джамала їхала донести світу історію страждань свого народу. І ця тема відгукується не тільки у кримських татар, а й в усіх. Якщо ви переможете і поїдете на "Євробачення", то що саме ви будете транслювати світу про Україну?

Юрій Каналош: Зміни починаються саме з тебе, а не з інших. Якщо ти хочеш, щоб цей світ був кращим, то почни із себе. Потрібно визнавати свої недоліки й працювати над ними, бо ми всі не ідеальні.

Антон Панфілов: І я доповню, що у контексті останніх років ми бачимо в новинах багато травмуючих подій. І ми кажемо, що попри ці події – "все буде добре". Ми зможемо дати собі раду, зможемо досягнути своїх цілей, прийти до свого щастя. На це можна дивитися під різними кутами, але ми як українці хочемо заявити на весь світ, що все буде добре.

Юрій Каналош: Але якщо ви хочете змінити Україну, то почніть зі змін в собі.

Гурт Cloudless: Юрій Каналов і Антон Панфілов. Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Ви співаєте пісні про любов. Ви готові спілкуватися із публікою на такі теми, як війна, пандемія, права людини, екологія?

Антон Панфілов: Так, готові. І не тому, що це "хайпові" теми, а тому, що це наше життя й у нас є свої думки про це.

Юрій Каналош: Я проти расизму. На жаль, навіть на телебаченні бачу деякі моменти, які не є нормальними. І це тоді, коли ми прагнемо до Європи, хочемо, щоб нас поважали як країну, але припускаємося таких помилок, які для всього світу неприйнятні.

Антон Панфілов: Це одна з тем, які ми можемо висвітлювати. Але попри всі ці теми, на які ми можемо, хочемо і будемо говорити, все буде "alright" (з англ. – "добре", — прим. ред.).

Ви погоджуєтеся з тим, що артист має відповідати за тих, на кого має вплив? Бо коли ти їдеш на "Євробачення", ти не просто артист. У тебе є певні обов’язки, адже ти представник цілої країни.

Юрій Каналош: Так. Це дуже велика відповідальність.

Антон Панфілов: Я бачив немало випадків, коли деякі артисти виступають проти вакцинації чи говорять якусь маячню, а у них мільйон підписників у соцмережах. Це не круто. Бо це впливає на всю країну, на весь світ. Якщо ми їдемо на "Євробачення" і наші думки, наші голоси чує увесь світ, то ми повинні транслювати цінності, які резонують з нами.

"Ми – гурт, який рознесе сцену у Турині"

З усіх артистів, які представляли Україну на "Євробаченні", ви маєте власних фаворитів?

Юрій Каналош: Джамала! Я пригадую, коли Джамала виступала на "Євробаченні", я приїхав з Китаю і був вдома у сестри, дивився прямий ефір. І я так кричав, коли вона виграла, що моя сестра, мабуть, подумала, що я збожеволів! Це був перший раз, коли я дуже щиро хотів, щоб ми виграли. Я ніколи так не вболівав, як за Джамалу на "Євробаченні". Це була магія.

Буває, що коли пісня вийшла, ти нейтрально до неї ставишся, а з часом вона тобі починає подобатися. Пісня "1944" Джамали мені почала подобатися після того, як я побачив виступ, бо там живі емоції, душа.

Джамала, коли перемогла у нацвідборі, для фінансування свого шоу на "Євробаченні" взяла великий кредит. Ще одна учасниця заклала свою квартиру. А на що ви готові будете піти, якщо переможете?

Антон Панфілов: Для нас ці фінансові питання не нові, за п'ять років існування гурту ми вже багато вклали, тому готові на все – ми вже на цьому шляху.

Якби ви могли скласти список ваших сильних сторін, то що б в ньому було?

Юрій Каналош: В нас є запал. Я впевнений у пісні "All be Alright", і дуже хочу з нею виступати. Я люблю англійську, тому обіцяю вам, що це не буде "І don't understand" (з англ. – "Я не розумію", — прим. ред.). Все буде круто!

Антон Панфілов: Ми професійні музиканти. Ми не придумали наш меседж, він живе усередині нас. І, порівнюючи з минулим нацвідбором, ми впевненіші й готові боротися за право представляти Україну.

Юрій Каналош: А ще наша сильна сторона – це наш барабанщик Саня (Олександр Ковачов – прим. ред.). Зараз всі блогери, які роблять реакції на нашу творчість, викладають його фото, де він позує.

Антон Панфілов: А Вітя? Наш новий гітарист Віктор Жуков – ви лише гляньте, які в нього кучері! Цього року ми – гурт, який рознесе сцену в Турині.

Підписуйтесь на подкаст "Вікенд Нової Музики", щоб послухати інтерв'ю та музичні імпровізації з гуртом Cloudless, та першими дізнавайтеся про найпомітніші прем'єри в сучасній українській музиці.

Що відомо

  • Фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 19:00 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ.
  • Виробництвом телеверсії фіналу Нацвідбору займається компанія «Френдс Про ТВ», яка також створить резервний запис виступу переможця Нацвідбору для показу під час проведення Євробачення-2022 в Італії та забезпечить постановку номера в Турині.
  • Зазначимо, що до Суспільного надійшло 284 заявки на участь у Нацвідборі. 17 січня було оголошено 27 учасників, які потрапили до лонглиста Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Суспільний мовник, як член Європейської мовної спілки, є організатором Національного відбору на участь у 66-му Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Нагадаємо, господарем цьогорічного Євробачення-2022 є місто Турин в Італії. У конкурсі візьме участь 41 країна. Великий фінал відбудеться на арені Pala Olimpico 14 травня; півфінали — 10 та 12 травня.
  • У понеділок, 24 січня, під час пресконференції у радіохабі Академії Суспільного мовлення оголосили список фіналістів Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення-2022.