UA: КУЛЬТУРА випустив фільм "Вертеп" про концерти для воїнів на Донбасі 31 грудня

.

На YouTube-каналі "Суспільне Культура" вийшов документальний фільм "Вертеп" про новорічні свята воїнів на Донбасі 31 грудня о 22:35.

У фільмі капелан, священник Православної церкви України Дмитро Поворотний запрошує музикантів з гітарами проїхатися військовими дислокаціями на Донбасі. Разом з капеланом та музикантами поїхала знімальна група UA: КУЛЬТУРА.

"Ми "запалили" в бойовому підрозділі ЗСУ, в храмі святителя Миколая і в підрозділі, воїни якого повертають наших полеглих героїв додому! Ми говорили, молилися, співали, сміялися і сумували… Ми привезли їм тепло і затишок рідного дому, а у них взяли впевненість у перемозі!", — прокоментував Дмитро Поворотний.

Увесь музичний тур на чолі з капеланом відбувається за один день.

"Незважаючи на те, що ми показуємо лише один день, до того ж зимовий, тобто, такий, що має бути коротким, для наших героїв він видався неймовірно довгим: вони відпрацювали три концертні виступи в різних частинах Донецької області", — розкриває деталі зйомок головний режисер UA: КУЛЬТУРА Владислав Васильченко.

За його словами, організація концертів для бійців — дуже важлива, але насправді лише частина волонтерської діяльності капелана.

"Вперше я дізнався про отця Дмитра у 2015 році з сюжету теленовин, де показали, як він перетинає лінію розмежування, аби забрати тіла загиблих українських воїнів з окупованої території",— розповів режисер.

Васильченко з 2014 по 2016 рік воював у складі добровольчого батальйону і це певним чином вплинуло на нього.

Кадр з фільму "Вертеп".

"За іронією долі, це був маршрут дорогами й містами, з яких почалося моє знайомство з війною у 2014 році, тому на особистому рівні зйомки цього фільму — дуже щемкий і важливий досвід. Украй незвично було їздити знайомими і в минулому небезпечними місцями, але в атмосфері добра й гармонії, що линула від героїв, яких ми знімали. Неймовірно!", — поділився він емоціями.

Операторкою фільму є Світлана Коваль, яка знімає документальні фільми на війні з 2014 року.

"Я прирівнюю досвід Світлани до бойового, оскільки вона на війні з 2014-го. Ми познайомилися з нею у 2015 році під час боїв за Широкине, коли я ще був бійцем. Довіряю професіоналізму Світлани як самому собі. Це вже сьомий фільм, створений з нею у тандемі", — зазначив Васильченко.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!