Подивитися на Золоту пектораль можна буде до кінця січня 2022 року — виставку продовжили

.

Виставку "Пектораль. Знахідка століття", яка була відкрита ще наприкінці липня 2021 року, продовжили до кінця січня 2022 року, повідомляє Національний музей історії України.

Центральний експонат виставки – оригінал пекторалі. Також на виставці представлені інші знахідки "пірамід степів" – скіфських курганів.

Експонати у вітринах розміщені за хронологією їх знайдення під час дослідження кургану, в якому була похована знатна скіфська сім’я. Можна побачити унікальні артефакти з кургану Товста Могила, які ніколи раніше не представляли широкій аудиторії.

Читайте великий матеріал Суспільне Культура про пектораль: Що ми дізналися про Золоту пектораль за останні 50 років: шлюбні коники та загадкові жерці

Це предмети кочового побуту, зброя, посуд, оздоби спорядження коней, коштовні прикраси скіфського вбрання. Також атмосферу розкопок створюють цитати із робочого щоденника археолога Бориса Мозолевського та світлини роботи експедиції.

Читайте великий матеріал Суспільне Культура по темі: Що брав у потойбіччя скіфський володар: розповідаємо про особливості поховань у Товстій могилі

Експозицію можна відвідати за загальним квитком, з 10:00 до 17:45 (каса працює до 16:45), вихідний день понеділок. Виставка відбувається під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України, в партнерстві з Інститутом археології НАН України.

Що відомо

  • У 1971 році експедиція Інституту археології під керівництвом Бориса Мозолевського досліджувала курган Товста Могила поблизу м. Орджонікідзе, нині м. Покров на Дніпропетровщині.
  • 21 червня 1971 року там була знайдена прикраса, яка згодом стала найвідомішою археологічною знахідкою України – золота пектораль.
  • Прикраса датується IV століттям до н.е. Знахідка названа ЮНЕСКО "одним із найвеличніших археологічних відкриттів людства у ХХ столітті".
  • До 50-річчя цієї дати в історії української археології Скарбниця Національного музею історії України, 30 липня відкрила виставку "Пектораль. Знахідка століття".

Читайте також

"Скіфське золото", яке не золото. Топ-5 реліквій, які повернуться в Україну з Нідерландів

Суд в Амстердамі постановив повернути "скіфське золото" Україні. Як це було

Як знаходили скіфське золото: ділиться спогадами археолог Віталій Отрощенко

У Нікополі відкрили найбільшу в Україні інсталяцію на честь золотої скіфської пекторалі

Які скарби половецького аристократа знайшли у Чингульській Могилі: розказує археолог Отрощенко