Зіграти в мистецтво: в Україні презентували онлайн-гру про мистецтво 1920-2020 років

Український інститут та кураторське об’єднання OK Projects презентували онлайн-виставку у форматі гри — The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine, повідомляє Your Art.

Гра доступна безкоштовно двома мовами, у ній розповідається, що відбувалося з мистецтвом на території сьогоднішньої України між 1920-2020 роками, кожен учасник може обрати, як реагувати на історичні події за допомогою творів.

Національний Художній музей пише про гру: "Досліджувати матеріал розробники пропонують через начебто власний досвід як художника і вибір, який гравець робить на тому чи іншому історичному віражі нашої країни.

Наприклад, якщо уявити, що ви художник в Україні, який творить у 1920-1932 роках, то що б ви ризикнули намалювати – "корову" чи "прямокутник"? Від вашого вибору залежатиме ваша подальша доля".

Кураторська добірка містить художників, які за останні 100 років активно працювали з суспільно-політичними темами. На онлайн-виставці представлено роботи 20 українських митців, серед яких: Михайло Бойчук, Олександра Екстер, Сергій Григор’єв, Алла Горська, Ніколай Карабінович, Федір Тетянич (Фрипулья), Арсен Савадов, Дмитро Кавсан, Олег Тістол, Влада Ралко, Леся Хоменко, Жанна Кадирова, Михайло Коптєв, Група Р.Е.П (Революційний Експериментальний Простір), Нікіта Кадан, Ксенія Гнилицька, Дарія Кузьмич, Іван Світличний, Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський, Ніколай Карабінович, Катерина Лісовенко.

"Під час створення гри для нас було важливо заохотити як широку публіку, так і профільну аудиторію. Тому в проєкті The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine є кілька шарів: для незнайомого з українським мистецтвом користувача гру необхідно проходити декілька разів, аби знайти всіх художників; художня спільнота може критично розглядати зв’язки між художниками та невключення окремих важливих для контексту діячів, а зацікавленим в історичних процесах можна знаходити нові “пасхалки” в ілюстраціях кожного разу під час проходження. Гравець опиняється в ролі художника і мистецтвознавця одночасно: відповідальність за створення історії українського мистецтва тепер на ньому", — зазначають кураторки проєкту Ксенія Малих та Валерія Шиллер.

"Особливо приємно, що в грі використаний наш фірмовий шрифт NAMU font", — додають у Художньому музеї.

Проєкт розробило кураторське об’єднання OK Projects, агенція BILESUHE та Photinus Studio. Кураторки проєкту — Ксенія Малих, Валерія Шиллер, ілюстратор — Даніїл Ревковський.

Проєкт є частиною #UkraineEverywhere — програми Українського інституту з презентації візуальної культури України онлайн. Створено в межах програми Українського інституту #UkraineEverywhere.

Безкоштовно пройти гру можна тут.

Читайте також

У бухті Нью-Йорка встановили 24-метрову скульптуру "Душа води"

Смерть Галини Гатчинз: актор Болдвін вперше прокоментував інцидент

Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"