Sotheby’s звинувачують у допомозі в ухиленні від податків

.

Аукціонний дім Sotheby’s звинувачують у тому, що вони допомагали колекціонерові ухилятися від сплати податків з продажів. Суд постановив, що Sotheby’s повинен стати відповідачем за судовим позовом, порушеним прокуратурою Нью-Йорка за звинуваченням у шахрайстві, повідомляє Your Art з посиланням на Reuters.

Йдеться про покупку клієнтом Sotheby’s робіт Жана-Мішеля Баскії, Аніша Капура та інших художників на загальну суму 27 мільйонів доларів. За заявою Генеральної прокурорки Летиції Джеймс, з 2010 по 2015 рік аукціонний будинок допомагав клієнтам отримувати підроблені сертифікати "перепродажу". У документах покупець позначався як артдилер, що давало йому право на податкові пільги. Зараз аукціонний будинок намагається довести, що таку махінацію вони використовували дуже рідко.

Летиція Джеймс відповідно до закону вимагає відшкодування збитків від Sotheby’s у потрійному розмірі, однак аукціонний будинок вважає доплату податку з продажів достатньою мірою.

"Незалежно від того, наскільки ви багаті, ви не стоїте вище закону. Ми з нетерпінням чекаємо можливості представити цю справу в суді", — каже Джеймс.

Натомість Sotheby’s заперечує всі звинувачення.

Що відомо

  • Sotheby’s — четвертий найстаріший аукціонний дім світу. Разом із аукціонним домом Christie's займає приблизно 90% світового ринку аукціонних продажів антикваріату, предметів мистецтва тощо.
  • Аукціонний дім було започатковано 1744 року. Засновник фірми, Самуель Бейкер, спочатку продавав з молотка книжки. Через фірму пройшли безліч бібліотек світу з колекцій видатних діячів, зокрема бібліотека Наполеона Бонапарта.
  • Sotheby's проводить понад 350 аукціонів на рік, більшість проходить у двох головних торгових залах — у Нью-Йорку й Лондоні. Інші аукціони проводять у Гонконзі, Амстердамі, Женеві, Парижі, Мілані, Цюриху, Мельбурні і Сингапурі.
  • Аукціон має свої представництва в 29 країнах світу: Європі, Азії, Америці. Участь в аукціонах Sotheby’s може взяти будь-хто, причому абсолютно безкоштовно.

Читайте також

Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 році

Датський художник взяв гроші у музею і втік, назвавши це мистецтвом

Картина Рубенса з Національної галереї Лондона виявилася підробкою. Це визначив штучний інтелект